Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kanal İstanbul ihalesine ilgi büyük

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Kanal İstanbul ihalesine hem yerli hem de yabancı yatırımcıların büyük ilgi gösterdiğini açıkladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 2018 Yılı Değerlendirmesi ve 2019 Yılı Hedefleri’ne ilişkin, düzenlenen basın toplantısının ardından, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ulusal Kamu Entegre Veri Merkezi fizibilitesini bu yıl tamamlamayı hedeflediklerini ifade eden Cahit Turhan, şu ana kadar ihtiyaç analizi ve stratejik plan raporları, kavramsal tasarımın bitirildiğini ve bundan sonraki süreçte de ayrıntılı tasarım, mimari proje ve uygulama projesi hazırlık süreçlerinin devam edeceğini ifade etti.

Bakan Turhan, yurt içindeki ve dışındaki yatırımcılardan Kanal İstanbul ihalesine çok fazla ilgi gösterildiğini söyleyen Turhan, ihaleye çıkıldığında da aynı ilgilinin devam etmesi temennisinde bulundu.

ETÜT PROJE İŞLERİ TAMAMLANDI

Cahit Turhan, Kanal İstanbul projesinin etüt proje işlerini tamamladıklarını belirtti. Kanal İstanbul projesi ile birlikte Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nin hükümlerini ihlal etmeden, İstanbul Boğazı’ndaki deniz ulaşımını açık tutarak alternatif ve ikinci bir kapı, su yolu açılmış olacağını söyleyen Bakan Turhan; “Şu anda ÇED Raporu’nun onaylanmasını bekliyoruz. Bunun onaylanmasının ardından ihale ilanına çıkacağız” dedi.