Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kanal İstanbul Küçükçekmece’de konut fiyatlarını uçurdu

Kamuoyunda ‘çılgın proje’ şeklinde isimlendirilen Kanal İstanbul güzergahındaki gayrimenkullerde fiyatlar artış göstermeye devam ediyor.

Kamuoyunda ‘çılgın proje’ şeklinde isimlendirilen Kanal İstanbul güzergahındaki gayrimenkullerde fiyatlar artış göstermeye devam ediyor.Kanal İstanbul güzergahında yer alması nedeniyle konut fiyatları artış gösteren ilçelerden biri de Küçükçekmece…

İstanbul Avrupa Yakası ilçelerinden Küçükçekmece’de kout fiyatları adeta uçtu. Bunun nedeni ise kamuoyunda ‘çılgın proje’ şeklinde duyurulan Kanal İstanbul projesinin güzergahında yer alıyor olması. İlçedeki gayrimenkullerin değerleri her geçen gün artış göstermeye devam ediyor.
Küçükçekmece proje güzergahına girmeden önce Avrupa Yakasının son zamanlarda en çok tercih edilen ilçelerinden bir tanesi olmayı başarmıştı. Baştan uca kadar karlı yatırım imkanları sunulan Küçükçekmece ilçesi proje tasarımcıları için de merkezi bir konumda yer alıyor.
İstanbul’daki düzenli ve planlı şehirleşmenin önemli örneklerinden bir tanesi olarak dikkat çeken Küçükçekmece’de hayata kazandırılan projelerde hem yatırımcıya hem de oturumcuya çok karlı yatırım imkanları sağlanıyor.

Merkezi konumuyla da dikkat çeken ilçede ‘çılgın proje’ Kanal İstanbul’un güzergahı resmi olarak açıklandıktan sonra gayrimenkul fiyatları iyiden iyiye artış gösterdi. Bölgeye çok büyük bir talep var. Bu talep nedeniyle de fiyatlar sürekli yükselmeye devam ediyor.

Küçükçekmece ilçesinin Halkalı’dan Atakent’e kadar tüm semtleri farklı yatırımlarla ayrı ayrı değere sahip özelliklerde. Son günlerde satılık konut fiyatının yükseldiği ilçelerden bir tanesi olarak sıkça karşımıza çıkan Küçükçekmece’de ortalama metrekare fiyatları 3 bin TL’nin üzerine çıktı. Küçükçekmece’deki konut fiyatları 3 yıl içinde en az yüzde 50 oranında artış gösterdi. Küçükçekmece semtlerinden Atakent’te metrekare bazında fiyatlar 5 bin TL seviyesine kadar yükseldi. 2015 yılı verilerine göre Atakent semtinde ortalama metrekare birim fiyatı 2 bin 800 TL civarındaydı.

Yoğun talep alan bölgede konut fiyatlarının yükselmeye devam edeceği tahmin ediliyor.