Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kanal İstanbul’da detaylar netleşiyor

Kanal İstanbul Projesi, 26 bin hektar alanı kapsayacak. Projedeki nüfus ise 500 bin kişi olarak planlanıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul Projesi ile ilgili yeni detaylar paylaştı. Kanal İstanbul’un 26 bin hektar alanı kapsadığını belirten Murat Kurum, planlanan nüfusun sadece 500 bin kişiden oluştuğunu ifade etti.

YATAY MİMARİ UYGULANACAK

Murat Kurum, Kanal İstanbul’da yatay mimarinin uygulanacağını vurguladı. En fazla 4-5 katlı yapılara izin verileceğini söyleyen Kurum; “Bu binaların büyük bir kısmı, bölgedeki veya yakın ilçelerdeki dönüşümde rezerv konut olarak kullanılacak. Bölgedeki anlayış, mimari ve kültür de değerlerimizi yansıtacaktır” şeklinde konuş.

PROJE BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Murat Kurum, İstanbul Boğazı’ndan yılda yaklaşık 40 ile 50 bin arasında gemi geçtiğini hatırlattı ve Kanal İstanbul’un önemine değindi. Foça’da yaşanan olayda denizdeki kirliliğin giderilmesi için 25 milyon TL harcandığını söyleyen Bakan Kurum; “İnanın çok kolay olmuyor bunları temizlemek” dedi.

İstanbul Boğazı’nda bir tankerin de yalıya çarptığını anımsatan Murat Kurum, “Söz konusu bu trafiğin artık buradan geçmemesi adına Kanal İstanbul önemli. Amacımız burada yeni bir şehir ya da rezerv alanı oluşturmak değil” dedi.