Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kanal İstanbul’da yatay mimari esas alınacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul’da yatay mimarinin esas alınacağını açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye'nin çılgın projesi Kanal İstanbul hakkında açıklamalarda bulundu. İstanbul'un Avrupa yakasındaki Kanal İstanbul Projesi’nin planlama çalışmalarının Bakanlıkça sürdürüldüğüne işaret eden Bakan Kurum, projenin hayata geçirilmesi amacıyla alanın doğal, tarihi ve kültürel değerleri gözetilerek hazırlanacak imar planları ile yeni şehircilik vizyonuna uygun yaşam alanlarının inşa edileceğini belirtti.

Kanal İstanbul’da yatay mimarinin esas alınacağını vurgulayan Murat Kurum; “İnsan ölçeğinde, kadim değerlerini koruyan çevre dostu ve aynı zamanda afet riskini bertaraf eden sağlıklı ve güvenli yaşam alanları planlanacaktır” ifadelerini kullandı.

MİLLET BAHÇELERİ İHTİYACI KARŞILAYACAK

Murat Kurum, halkı doğa ile ilişkilendiren, rekreasyon ve sosyalleşme gibi ihtiyaçları karşılayan büyük yeşil alanların yer aldığı Millet Bahçeleri çalışmalarına da değindi. İstanbul genelinde yapılacak Millet Bahçelerinin büyüklüğünün şu an itibarıyla yaklaşık 14 milyon metrekare olduğunu söyleyen Bakan Kurum; “Bu da İstanbul'da kişi başına düşen yeşil alan miktarını yaklaşık yüzde 10 artıracaktır” dedi.

Kurum, Ankara'da yapılacak Millet Bahçeleri ile mevcuttaki aktif yeşil alan büyüklüğünün yüzde 6 artırılacağını belirterek ilk 100 günde 33 adet Millet Bahçesi çalışmalarına başlandığını ve bunlardan 5'inin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla İstanbul'da açıldığını hatırlattı.

Kurum, hedeflerinin her ilde ne az bir Millet Bahçesi'nin yapılması olduğunu da sözlerine ekledi.