Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kanal İstanbul’da zemin etüdü tamamlandı

Kanal İstanbul'a ait Projenin ÇED raporu ile zemin etüt çalışmaları tamamlanarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na teslim edildi.

İhalesinde son aşamaya gelinen Kanal İstanbul projesinin tamamlanan Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporu ile zemin etüt çalışmaları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na teslim edildi.

İHALE KASIM AYININ SONUNDA GERÇEKLEŞECEK

Hürriyet Gazetesi’nden Eray Görgülü’nün haberine göre; Kanal İstanbul’un ihalesi Kasım ayının sonunda gerçekleşecek. İhale çalışmalarında son aşamaya gelinen Kanal İstanbul’un zemin etüt projesi işini geçen yıl 35 milyon TL bedelle alan Yüksel Proje Uluslararası Şirketi, çalışmasını tamamladı. İlgili raporlar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na teslim edildi. Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü yetkililerinin etüt çalışması üzerinde incelemeleri devam eden Kanal İstanbul’un fiziki taslağı da tamamlandı.

DEPREMSELLİK ÇALIŞMALARI YAPILDI

Deprem kuşağındaki Türkiye’nin göz önüne alındığı çalışmalarda; Kanal İstanbul projesinin geçeceği güzergahta 100, 500, 2 bin 400 yıllık depremsellik çalışmaları yapıldı. Bu kapsamda Kanal İstanbul’un kaç şiddetinde depreme dayanacağı, Karadeniz-Marmara arasında rüzgâr verileri çalışması, zemin ve jeolojik durumu ve deprem kaynaklı tsunami olasılığı incelendi.

Kanal İstanbul’a ait ÇED raporunun yakın bir zamanda kamuoyuna açıklanması bekleniyor.