Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

“Kanal İstanbul'u olmazsa olmaz olarak görüyoruz”

Kanal İstanbul projesinin çok büyük önem taşıdığını ve mutlaka hayata geçirileceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan proje hakkında detay verdi.

Hükümetin 2023 hedefleri arasında yer alan en önemli projelerinden ‘çılgın proje’ şeklinde lanse edilen Kanal İstanbul projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin 400 proje içeren 100 günlük eylem planına basına duyuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kamuoyunda ilan edildiği günden beri ‘çılgın proje’ şeklinde lanse edilen Kanal İstanbul projesi hakkında da önemli açıklamalar da bulundu.

“Biz Kanal İstanbul’u olmazsa olmaz olarak görüyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan projenin iki tarafından şehirler kurulacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul projesine ilişkin yaptığı açıklamada, “Kanal İstanbul projesi kapsamında taşınmaz devri ve planlama çalışmaları tamamlanacak. Kanal İstanbul'un her iki tarafında butik şehirler kurulacak. Biz Kanal İstanbul projesini olmazsa olmaz olarak görüyoruz ve yapacağız” şeklinde konuştu.

Türkiye genelinde devam eden ve yaklaşık 7,5 milyon konutu kapsayan kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin de açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kentsel dönüşüm çalışmalarının Türkiye için hayati öneme sahip olduğunu ve kentsel dönüşüm projeleri kapsamında 1 milyon 300 bin bağımsız birimde dönüşüm projesinin devam ettiğini belirtti.

“100 gün içinde 17 bin konut ve işyerini hak sahiplerine teslim edilecek”

8 farklı mahallede hayata kazandırılacak ve kamu hizmetine sunulacak olan Millet Bahçeleri projeleri hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Millet bahçelerinden ikisi Kayaşehir'de ve Baruthane'de, biri Esenler'de ve Konya'da bulunuyor. Millet Bahçeleri'nin 5'i 100 gün içinde tamamlanacak. 100 gün içinde 17 bin konut ve işyerini hak sahiplerine teslim edecek, 16 bin konut ve işyerinin temelini atacağız.”