Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kanal İstanbul'un güzergahı ne zaman belli olacak?

Kanal İstanbul'un güzergahı hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Arslan, mega projenin güzergahı için 5 bölge belirlediklerini söyledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul projesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 'Çılgın proje'de son aşamaya gelindiğini belirten Bakan Arslan, "Kanal İstanbul’dan 2.7 milyar metreküp malzeme çıkacak. Bununla kömür ocaklarındaki çukurları dolduracağız, bataklıkları tekrardan yeşillendireceğiz, yapay adalar oluşturacağız" dedi.

Çıkacak malzemeyi limanlarda dolguda da kullanacaklarını anlatan Arslan, bir kısmının da tarımda kullanılabilecek verimli toprak olduğunu da dile getirdi.

Çalışmaların belli bir noktaya geldiğini söyleyen Arslan, bu yıl projelerin ihale edilmesi aşamasına getirilmesini sağlayacaklarını belirten Arslan, "Kanal İstanbul Projesi'nde şehircilik anlamında özellikle orman, sulak alanlar, tarım alanları ve etkileşen alanları da dikkate alarak 5 güzergahla ilgili çalışmayı son aşamaya getirdik" diye konuştu.

Çanakkale'nin mega projesi bu yıl ihaleye çıkacak

"1915 Çanakkale Köprüsü" için yapılacak ihaleyle ilgili olarak 24 firmanın şartname aldığını belirten Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, "Çok net olmamakla birlikte piyasada konuşulan, şartname satın alanların öngörüleriyle hareket edersek 4-5 grubun teklif vereceğini düşünüyoruz" dedi.