Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kapadokya bölgesine Çinli turist akını

Çinli turistler başta olmak üzere Uzak Doğulular Nevşehir’in Kapadokya bölgesine adeta akın ediyorlar. Kapadokya’daki otellerin yoğunluk oranı yüzde 100’e ulaştı.

Türkiye’nin en önemli kültür ve turizm şehirlerinden bir tanesi Nevşehir’de yer alan tarihi bölge Kapadokya’daki otellerin doluluk oranı henüz sezon başında yüzde 100’e ulaştı. Bölgeye bu defa ne Ruslar ne de Araplar akın etti. Çinli turistler başta olmak üzere özellikle Uzak Doğulu turistlerin tercihi Kapadokya oldu.

Kapadokya bölgesine seyahat eden Uzak Doğulu turistler kişi başına en az 500 dolar ile 1000 dolar arasında döviz bırakıyor. Bölgedeki turizm faaliyetlerinin hız kazanmasının ardından Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un 2017 yılında ‘2018 yılı Çin’de Türkiye yılı olacak’ açıklaması hatırlatıldı.

Yurdun en önemli kültürel, tarihi ve turistik bölgelerinden biri olarak yerini koruyan ve tüm dünyanın ilgisini çeken Kapadokya bölgesi Uzak Doğuluların da tatil için tercih ettiği ilk yerlerin başında geliyor. Özellikle Çinli turistlerin akın ettiği bölgede UNESCO Mirası listesinde olan Göreme Açık Hava Müzesi, Paşabağ ve Rahipler Vadisi gibi benzersiz manzaralar yer alıyor. Kaya otellerde kalan Çinli turistler otellerin tamamını doldurdu ve kişi başı 500 dolar ile 1000 dolar arasında döviz bırakıyorlar.

Geçtiğimiz yıl Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde önemli açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, 2018 yılının Çin’de Türkiye yılı olarak geçeceğini söylemişti.

Uzak Doğulu turistlerin bölgeye olan ilgisinin yaz aylarında da devam etmesi bekleniyor. Bölgenin rehberleri ise 2018 yılının yaz aylarında Nevşehir ilindeki otellerin turistler için yeterli gelmeyeceğini ve bu doluluktan Niğde, Kayseri gibi civar illerin de fayda sağlayabileceğini düşünüyorlar.