Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Karaköy'e yapılan yüzer iskele tamamlandı

10 yıl önce şiddetli lodos nedeniyle batan Karaköy İskelesi yerine inşa edilen Karaköy yüzer iskelesi tamamlandı.

2008 yılında lodos nedeniyle batan Karaköy İskelesinin yerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yüzer iskele yaptırıldı. Yapım aşamaları tamamlanan iskele Tuzla Tersanesi’nden alınarak Haliç Tersanesi’ne getirildi.

Yüzer iskelesinin taşınması havadan görüntülerle kayıt altına alındı. Hava muhalefeti nedeniyle batan Karaköy’deki iskelenin yerine yenisi yapıldı. Yapımı tamamlanan yüzer iskele Tuzla Tersanesi’nden alınarak Haliç Tersanesi’ne getirildi.

2 ton ağırlığındaki iskele Tuzla Tersanesi’nden alınarak Haliç Tersanesi’ne getirildi. Gece saat 04.00 sırasında Haliç’e taşınan iskele halatlarla kıyıya sabitlendi. İskele burada da yapılması gereken birkaç küçük rötuşun ardından Karaköy sahilindeki yerini alacak. İskele yeni yerine taşınınca hizmet vermeye başlayacak.

Karaköy’e yapılan yeni yüzer iskele tam 2 ton ağırlığında. 81 metre boya ve 27.6 metre de ene sahip. Denizin üzerinde yüzecek biçimde yapılan Karaköy iskelesinin yüksekliği ise 3,5 metre olarak tasarlandı.

Kısa süre içinde tüm eksikliklerinin giderilerek hazır hale gelmesi beklenen Karaköy sahilinin yeni yüzer iskelesi Haliç Tersanesi’ndeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından hizmete açılacak.

Denizin üzerinde yüzer şeklinde tasarlanan iskeleye aynı anda üç vapur birden yanaşarak yolcu alabilecek. İskelenin içinde çok amaçlı bir salon ve sosyal donatılar da yer alacak. Engelli erişimi için de her türlü kolaylık sağlanan iskelede yolcu alım ve bırakım işlemlerinin daha hızlı ve kolay yapılacağı tahmin ediliyor.