Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kartal Anadolu Yakasının Maslak’ı olma yolunda ilerliyor

Markalı konut projelerinin yeni merkezi İstanbul Anadolu Yakası ilçesi Kartal değerine değer katmaya devam ediyor.

Markalı konut projelerine olan ilgi artış gösterdi. Geçtiğimiz yıllara göre GYODER tüketici alışkanlıkları raporundan edinilen bilgiye göre markalı konut projeleri daha çok tercih edilmeye başladı. Eskiden sadece lüks segmentte hitap ettiği düşünülen proje konutları son dönemlerde orta gelir sınıfından vatandaşların da dikkatini çekmeye başladı.

Tüketici markalı konut projesi seçimi yaparken de en çok ulaşım olanaklarına ve şehrin merkezinde olup olmamasına dikkat ediyor. Şehrin merkezinden uzak markalı konut projeleri lüks ve orta segmente hitap etmemeye başlıyor. Ulaşım olanaklarının sürekli genişliyor ve yenileniyor olmasına rağmen konut yatırımında hem oturumcu hem de yatırımcı için en önemli etkenlerin başında hala ulaşım olanakları ve merkezi konum geliyor.

Gayrimenkul temsilcileri markalı konut satın almanın tam zamanı olduğunu söylüyor. Konur kredisi faiz oranlarının yüksekliği, piyasada durgunluk yaşanması nedeniyle konut fiyatları uzun süredir yerinde sayıyor ancak bu durum kısa süre sonra değişecek. Konut fiyatları maliyetleri karşılayabilecek duruma gelmek için artış gösterecek. Bu nedenle markalı konut projelerinden konut satın almanın tam zamanı olduğu söyleniyor.

Markalı konut projeleriyle en çok dikkat çeken ilçe ise İstanbul Anadolu Yakasının yeni cazibe merkezi Kartal. İş ve yaşamın merkezi haline gelen Kartal bünyesindeki devlet yatırımları ve sürekli bir yenisi yükselen yüksek yatırım değerli konut projeleri ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Markalı konut projeleri ile sürekli değerlenen ve cazibe merkezine dönüşen Kartal ilçesi konut yatırımı yapmak için en ideal ilçelerinden biri. Kartal’ın önümüzdeki yıllarda İstanbul’un Avrupa Yakasında yer alan Maslak, Levent, Mecidiyeköy gibi iş ve yaşamın en önemli merkezlerinden bir tanesi haline gelmesi bekleniyor.