Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kartal Arma Menta satışları artıyor

Lansmanı mart ayı içinde yapılan Kartal Arma Menta konut projesinin yüzde 30'u kısa sürede satıldı.

Tanıtımı mart ayında yapılan konut projesinin yüzde 30’u aynı ay içinde satıldı. Eylül 2017 itibarıyla konut sektörünün yüzde 10 civarında büyüyeceğini ifade eden Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka, konut sektöründe yaşanan hareketliliğin tatmin edici olduğunu belirtti.

Arma Menta 240 ay vadeyle satışa çıkarıldı

İnşaat sektöründe 40 yıldır adından söz ettiren Okkalar İnşaat’ın yatırımcısına doğa dostu ve şehrin göbeğinde bir yaşam sunduğu Arma Menta Projesi, tanıtımı yapıldığı ilk günden bu yana büyük ilgi gördü. Konut fiyatlarının 407 bin TL’den başladığı projenin şu ana kadar 3’te 1’i satılmış durumda.

Yatırımcının projeye gösterdiği ilgiden memnun olduklarını belirten Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka, “İstanbul’un en hızlı değer kazanan bölgesi Kartal’da yükselen projemiz Arma Menta’yı 240 ay vade ile satışa çıkardık. Projenin yüzde 30’u şimdiden satıldı. Yatırımcımıza gösterdiği ilgi için çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Konut satışları 16 Nisan’dan sonra artacak

Mahmut Okka, “İnşaat sektöründe güven endeksi 2016’nın ikinci yarısında sürekli gerileyerek 17,6 puan birden düşmüştü. Ancak sektör 2017’ye altı puanlık güven artışıyla girdi. Burada hükümetimizin aldığı önlemlerin de büyük etkisi var. Peşinatın yüzde 20’den yüzde 5’e çekilmesi ve ilk kez 240 ay vadeli konut satışının başlamasıyla sektör canlılık kazandı. 2017 eylül ayından itibaren ise sektörün yüzde 10 civarı büyüyeceğini söylebiliriz” şeklinde konuştu. 16 Nisan referandumu öncesi piyasaların yeni bir bekle-gör politikası benimsediğinin altını çizen Okka, “Referandumun sonrası inşaat sektörünün rahatlayıp, bekleyen talebin hızlıca harekete geçeceğini düşünüyoruz. Bu anlamda sektörde hem canlanma hem de fiyatlarda artış bekliyoruz” dedi.

Konut alımı için hükümet harekete geçti

Gayrimenkule yatırım yapanların yeniden kara geçeceği bir sürece adım atılacağının altını çizen Okka, yatırımcılara önemli bir çağrıda da bulundu. Okka, “Konut alımları için hükümetimizin sağladığı avantajları göz önüne alırsak, yatırım için en avantajlı dönemdeyiz. Yatırımcılara, piyasadaki talep artışını beklemeden harekete geçmeli, talep artışını beklemeden gönüllerinde yatan projelere yatırım yapmalılar” dedi.