Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Karyapı Edonia Garden yatırımcının gözdesi Pendik'te yükselecek

Kar Yapı Group tarafından hayata geçirilecek Karyapı Edonia Garden yatırımcının yeni gözde lokasyonlarından Pneidk'te yükselecek.

Gayrimenkul yatırımcısının yeni gözde lokasyonu 20’den fazla nitelikli konut projesinin yükseldiği İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunan Pendik oldu.

İstanbul sabiha Gökçen Havalimanına yakın konumuyla dikkat çeken Anadolu Yakası’nın yeni gayrimenkul yatırımı merkezi Pendik her geçen gün popülerliğini biraz daha arttırıyor. Pendik lokasyonunda 20’den fazla nitelikli konut projesi yükseliyor.

Önümüzdeki günlerde Türkiye’nin en çok adından söz ettirecek konut projelerine imza atmaya planlanan Pendik’te ulaşımı kolay hale getiren yeni yatırımlar da konut sektörü için daha cazip hale gelmesini sağlıyor.

İstanbul Anadolu yakası’nın yeni keşfedilen ve kısa sürede popüler olan ilçelerinden Pendik’te bulunan Sabiha Gökçen havalimanı’nın yoğun uçuş trafiği, sanayi bölgelerinin yakınında yer alması, bölgedeki eğitim kurumlarına yakın olması konut yatırımcısının dikkatini çekmeye devam ediyor.

20’nin üzerinde nitelikli konut projesine ev sahipliği yapıyor

Ayrıca Türkiye’nin teknoloji geliştirme kapasitesine katkı yapmak amacıyla Sabiha Gökçen Havalimanı’nın hemen yanı başında 250 hektarlık alan üzerinde oluşturan İstanbul Teknopark’da bölgeye istihdam ve nitelik açısından ayrı bir değer kazandırıyor. Geniş arsa stokuyla dikkat çeken bölgede üretim aşamasında 20’nin üzerinde konut projesi yer alıyor.

“Çok konuşulacak projeler bu bölgede yer alacak”

Köklü ve deneyimli firmalardan kar Group’ta gelişen Pendik’e yatırım yapmaya karar veren firmalardan biri oldu. İnşaat sektörüne hazır betondan, yapı kimyasallarına ve hatta asfalta kadar üretici olarak hizmet veren Kar Group Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü, Pendik bölgesinin gelişiminin devam edeceğine dikkat çekti. Bölgeyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Şenol Üçüncü, “Sabiha Gökçen Havalimanı’nın yanı sıra sanayi bölgeleri ile eğitim kurumlarına olan yakınlığı nedeniyle istihdam ve ikamet sayısının artacağını ve yeni konutlara ihtiyaç olacağını düşünüyoruz. Ayrıca; Körfez Geçişi Projesi’yle kara ulaşımının yanı sıra bölgedeki liman ve marinaların da etkinliği artacak. Güllübağlar’dan geçecek yeni bağlantı yolu sayesinde ise havaalanına ulaşım kısalacak.

Bu bölgede Türkiye’nin bu sektördeki en büyük oyuncularından en küçük inşaat firmalarına kadar herkes yer bakıyor. Önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin çok konuşulacak projeleri bu bölgede yer alacak.

“Bölgeye yatırımlar sürecek”

Tüm bu verilerden yola çıkarak biz de bölgeye inandık ve bundan 50 yıl önce Trabzon’dan İstanbul’a geldiğimizde ticaret hayatına başladığımız Pendik’e yatırım yapma kararı aldık.
Önümüzdeki günlerde ön talep toplama sürecine başlayacağımız ‘KarYapı Edonia Garden’ projemiz; Sabiha Gökçen Havalimanı’na 4 km, Marmara Üniversitesi Hastanesi'ne 1.5 km, hızlı feribota 7 km ve Gedik Üniversitesi’ne yürüme mesafesinde bulunuyor.

Metro istasyonuna birkaç dakikalık yürüme mesafesinde

Pendik hızlı tren garı ile Pendik Devlet Hastanesi’ne yakınlığıyla dikkat çeken proje; Pendik Marina, Tuzla Marina ve Marmaray’a da kolay ulaşım sağlayan bir konumda inşa ediliyor.
‘KarYapı Edonia Garden’, yapımı devam eden Şeyhli metro istasyonu projeye birkaç dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu metro istasyonu, site sakinlerine Kadıköy’e kadar çok rahat yolculuk etme ve İstanbul Anadolu Yakası’nın en büyük alışveriş merkezi Viaport’a ve Sabiha Gökçen Havaalanına çok kısa sürede ve kolay bir şekilde ulaşma imkânı sunuyor.

Sabiha Gökçen-Pendik metrosunun 2018’de, Pendik Kaynarca-Tuzla metrosunun ise 2020’de tamamlanmasıyla bölgenin daha da değerli hale gelmesini bekliyoruz.

Projemizin hemen yanında okul, afet koordinasyon merkezi, yakınında otobüs ve minibüs durakları yer alıyor. Projenin etrafı, ulaşımı kolay hale getiren yeni bağlantı yollarıyla çevrili. Projeden E-5’eve sahile araçla 5 dakikada, yürüyerek ise yine dakikalar içinde ulaşmak mümkün oluyor. Biz de fırsat çıktıkça bu değerli bölgede yeni yatırımlar gerçekleştirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Bölgeye yakın uluslararası şirketlerde çalışan beyaz yakalılar, yabancılar ve konaklama ihtiyacı bulunan işadamları için Pendik, yatırım yapılacak bir adres olarak görülüyor. Sabiha Gökçen Havalimanı'na yakınlığıyla değerini her geçen gün artıran bölge, özellikle havaalanı personelinin yakın takibi altında bulunuyor.