Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kasım ayında konut fiyatlarının en çok yükseldiği şehir Sinop oldu

Türkiye İş Bankası’nın desteğiyle hazırlanan REIDIN Emlak Endeksi Kasım ayı raporu sonuçlarına göre, geçtiğimiz ay satılık konut fiyatlarının en çok arttığı il Sinop oldu

Türkiye genelinde 68 il, 242 ilçe ve 1202 mahalleyi kapsayan REIDIN Emlak Endeksi Kasım ayı raporu açıklandı. Raporun sonuçlarına göre, Türkiye'de konut fiyatları yüzde 0.87 oranında; geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 9.74 oranında artış gösterdi.

Türkiye'de satılık konut fiyatlarının en çok arttığı il yüzde 2 olurken, kiralık konut fiyatlarında şampiyon yüzde 2 artışla Kırklareli oldu. Aynı dönem içerisinde konut satış fiyatlarının en çok azaldığı şehir yüzde 1.00 oran ile Mardin, konut kira değerlerinin en çok azaldığı şehir ise yüzde 2.12 oranı ile Bilecik oldu.

Amortisman süresi bakımından, satın alınan evlerin kiraya verildiğinde alış fiyatını en kısa sürede çıkarabildiği illerin başında Aydın gelirken, yıllık brüt kira getirisi bakımından en yüksek getiri oranları Aydın, Van ve Giresun şehirlerinde ölçüldü.

REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi sonuçlarına göre, Kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 0.35 oranında artış gerçekleşirken, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2.89 oranında ve endeksin başlangıç dönemi olan 2010 yılı Ocak ayına göre ise yüzde 70.80 oranında artış yaşlandı. Endeks, aynı ay içerisinde, İstanbul Asya yakasında yer alan markalı konut projelerinde yüzde 0.56 oranında; İstanbul Avrupa yakasında yer alan markalı konut projelerinde yüzde 0.24 oranında arttı. Endeksin başlangıç dönemine göre ise İstanbul Asya yakasındaki projeler Avrupa yakasına kıyasla 8.9 puan fazla artış gösterdi.