Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Katarlı yatırımcıdan kanal İstanbul’a yoğun ilgi

Dünyadaki gayrimenkul liderleri bu yıl da Katar’da buluştu. Katarlı yatırımcı kamuoyunda ‘çılgın proje’ diye isimlendirilen Kanal İstanbul’a yoğun ilgi gösterdi.

Katar Emlak Fuarı 2018’e katılan Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Katarlı yatırımcının gayrimenkul piyasasıyla yakından ilgilendiğini belirterek, “Geçen yıl da fuara katılmıştık ve bir projemizden yaklaşık 50'ye yakın daire satışı yapmıştık" dedi.

Katarlı yatırımcının İstanbul’un dev projesi Kanal İstanbul’un güzergahının belirlenmesinin ardından heyecanlandıklarını ve bunun hem ülke ekonomisi hem de gayrimenkul sektörü için büyük önem arz ettiğini söyledi.

Çetinsaya konuyla ilgili şunları kaydetti: “Kanal İstanbul projesinin çok daha öncesinde Artaş İnşaat olarak yatırımlarımız vardı. Artaş İnşaat'ın yanı sıra Emlak Pazarlama ile ortak kurduğumuz Öztaş ve Biocity gibi şirketlerimizin Kanal İstanbul'a komşu Resneli'de 400-500 dönüme yakın arazilerimiz var. Kanalın şekillenmesine bağlı olarak buradaki yatırımlarımızı hareketlendirmeyi düşünüyoruz."