Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

“KDV indirimi ile inşaat sektörü ivme kazanacak”

MiaVita Beytepe projesi Yatırımcısı Nurettin Yılmaz KDV indirimine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Konut sektörüne yapılan teşviklerin ülke ekonomisine yapıldığını belirten MiavİTA Beytepe projesi Yatırımcısı Nurettin yılmaz, alınan karar ile birlikte inşaat sektörünün bir ivme kazanacağını dile getirdi.

6 ay süreyle konut teslimlerinde alınan kararla yüzde 18'lik KDV, 31 Ekim'e kadar yüzde 8'e, tapu harcı oranı da yüzde 4'ten 3'e düşürüldü. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, 31 Ekim 2018 tarihinden itibaren tapu işlemleri üzerinden binde 20 oranında alınan tapu harcı, konut ve işyerlerinde binde 15 oranına düşürüldü.

İnşaata yapılan her türlü teşvik aynı zamanda Türkiye ekonomisine yapılacaktır"

Bakanlar Kurulundan çıkan kararın Türkiye inşaat sektörüne hareketlilik getireceğini söyleyen Nurettin Yılmaz;

“Alınan kararın, gayrimenkul ve inşaat sektörüne ivme kazandıracağını umut ediyoruz. İnşaat sektörü, bizim ekonomimizde lokomotif itici güce sahip olduğu için bu sektöre yapılabilecek her türlü teşvik aynı zamanda ülke ekonomisine yapılmış olacaktır.

"Umudumuz bu tarz desteklerin sürmesi"

İnşaat sektörü hem bir istihdam deposu hem de kendisine bağlı bir yığın alt ve tamamlayıcı sektörlerin lideri konumunda. Bu sebepten küçükte olsa alınan bu teşvik kararlarının sadece bir sektöre değil ülke ekonomisine yapılmış bir katkı olarak değerlendirilmesini isteriz. Umudumuz ve beklentimiz bu tarz kollayıcı desteklerin sürmesi ve uzun süredir durgun seyreden gayrimenkul sektörünün canlanmasıdır” açıklamasında bulundu.