Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kent içi raylı sistemler için 4.3 milyar TL bütçe ayrıldı

Bu yıl kent içi raylı sistemler için 4.3 milyar TL bütçe ayrıldı. Bütçeler, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kullanılacak.

2019 Yılı Yatırım Programı’na göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na ayrılan 20 milyar 320 milyon 646 bin TL tutarındaki bütçenin 4 milyar 340 milyon 328 bin TL’si kent içi ulaşım için kullanılacak. Bu bütçenin 4 milyar 332 milyon 528 bin TL’lik kısmı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından kullanılacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ise kent içi ulaşıma 7 milyon 800 bin TL harcanması planlandı.

İSTANBUL HAVALİMANI RAYLI SİSTEMİ İÇİN 2.77 MİLYAR TL

İstanbul Havalimanı raylı sistem bağlantıları için bu yıl 2 milyar 776 milyon 763 bin TL bütçe ayrıldı. İstanbul’da Levent - Hisarüstü ve Ayrılıkçeşmesi - Kazlıçeşme, Ankara’da Kızılay - Çayyolu, Batıkent - Sincan ve AKM - Keçiören, Antalya’da ise havalimanına kadar olan raylı sistem çalışmaları tamamlandı. Gayrettepe ve Halkalı’dan İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen-Kaynarca, Gebze-Halkalı gibi hatların da aralarında yer aldığı kent içi raylı sistemlerin hizmete alınması için ise çalışmalara hız verildi.