Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kentsel dönüşüm Çekmeköy'ün değerini arttırdı

Kentsel dönüşüm alanı ilan edilmesiyle birlikte değerine değer katan Çekmeköy'de, dönüşüm için çalışmalara 2009 yılında başlandı.

İstanbul'un Anadolu yakasında kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazanmaya başladı. Kentsel dönüşüm alanı ilan edilmeden çalışmalara başlanan Çekmeköy'de, hem dönüşüm hem de ulaşım yatırımları bölgenin değerini arttırdı.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne olan bağlantı yolu ve çalışmalarına başlanan 3 ayrı metroyla kısa sürede Anadolu yakasının gelişen bölgeleri arasına giren Çekmeköy'de dönüşüm ilk olarak Merkez Mahallesi Dere Planları, Alemdağ İlim Caddesi ve Alemdağ Saray Caddesi ve bu caddelere çıkan tüm sokaklarda başladı.

Tasarımlı kentsel dönüşüm yapılacak

Yaklaşık 7 yıl önce başlanan çalışmalar kapsamında 7 bine yakın bina ve 35 binin üzerinde daire dönüştürüldü. Çekmeköy'de dönüşüm süreciyle ilgili konuşan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Gelişmiş toplumlarda kent planlama ilkelerinin yeniden geleneksel değerleri önemsediğini, doğaya özlemin artığını görüyoruz. Bizler, elimizde olan mevcut doğal hazinelerin kıymetini ve mahalle kültürünün değerini biliyoruz. Bizde mahalle olgusu ilçe geneline yayılıyor ve geniş bir aile olarak sosyal hayatımızı devam ettiriyoruz” dedi.

Poyraz'ın verdiği bilgilere göre Çekmeköy'de inşa edilecek tasarımlı kentsel dönüşüm kapsamında Merkez Mahallesi’nde 4 kat, 3 kat ve 2 kat binalar yapılacak. Alemdağ İlim Caddesi de yine az katlı, azami 6 kat olarak planlandı.