Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

"Kentsel dönüşüm rant için yapılmıyor!"

Esenler'deki kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde gözlemlemek için projeyi ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Sarı, projeyi çok beğendiğini dile getirdi.

Türkiye'nin ilk kentsel dönüşüm projesinde devam eden çalışmaları incelemek üzere Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Konutları'nın bulunduğu bölgeye gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, projede çalışan işçilerle birlikte yemek yedi.

Yemeğin ardından bölgedeki dönüşüm çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Bakan Sarı, "Kentsel dönüşümü rant için yaptığımızı lanse ediyorlar. Bu fotoğraflar her şeyi gösteriyor. Kentsel dönüşümü, rant için değil, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için yapıyoruz. Türkiye'nin her yerinde bu projelere ihtiyaç var. Esenler, kentsel dönüşüm konusunda Türkiye'ye örnek oluyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Basın mensuplarının Cizre'deki konutlarla ilgili sordukları soruları da cevaplayan Sarı, "İstanbul'da fotoğrafla belgelenmiş olan bu yapılaşma maalesef Silopi'de de, Cizre'de de aynı şekilde. Silopi ve Cizre'de buradaki kötü yapılaşmaların, altyapısı bozuk yaşam alanlarının yenilenmesi için bir çalışma başlattık. Silopi'de yıkım işlemlerine başladık. Cizre'de çalışmalar tamamlandı. Yaklaşık 2 bin 700 ağır hasarlı veya yıkılmış bina tespit edildi. Biz bu alanlarda kısa zamanda kentsel dönüşüm projelerini başlatacağız. Biz burada gösterdiğimiz hassasiyeti orada da göstereceğiz" dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtladıktan sonra AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Ak Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, Esenler Belediye Başkan Yardımcıları ve diğer ilgiler ile birlikte Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Konutları'nı gezen Bakan Sarı, 760 milyon TL'lik yatırımla hayata geçirilen projeyi çok beğendiğini söyledi.