Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kentsel dönüşüm, seçimlerden sonra hız kazanacak

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, ekonominin seçimlerden sonra toparlanmasıyla birlikte kentsel dönüşümün de hızlanacağını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, seçimlerden sonra kentsel dönüşümün hız kazanacağını ifade etti. Bazı başlamış projelerde yatırımcılar tarafından tamamlanamama riski ortaya çıktığını belirten Mücahit Demirtaş; “Bununla ilgili şu an bir durağanlık devam ediyor. Konutta satış hızının düşmesi biraz da ticaretin daralmasıyla bir yavaşlama söz konusu” ifadelerini kullandı.

Yeni Akit Gazetesi'nden Hacı Yakışıklı’nın haberine göre; seçimden sonra ekonominin de toparlanacağı belirten Demirtaş; “Her seçim döneminde olduğu gibi insanlar seçimlerin sonucuna göre iş yaptığı için seçim endeksli oldu. Fakat seçimden sonra her şeyin rayına oturduğu, bununla beraber ekonominin de olumlu yönde ilerlediğini görüyoruz. Buna bağlı olarak seçimden sonra bütün sektörlerin yoluna gireceğini umuyoruz. Böylece kentsel dönüşüm tekrar hızlanacak” şeklinde konuştu.

İMAR BARIŞI BAŞVURULARI YAVAŞLADI

İmar Barışı ile ilgili açıklamalarda bulunan Mücahit Demirtaş, uygulamaya bugüne kadar 8.5 milyon civarında bir başvurunun yapıldığını açıkladı. Başvuruların yılsonuna kadar devam ettiğini hatırlatan Demirtaş, bu rakamın her gün 50 bin, 80 bin, 100 bin olarak artarak devam ettiğini belirtti.

Uygulamada sürenin uzatılmasıyla birlikte başvuruların yavaşladığını söyleyen Mücahit Demirtaş; yılsonuna doğru başvuruların artacağını ifade etti.