Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kentsel dönüşümde belediye hakemlik yapacak

Binali Yıldırım, kentsel dönüşümde belediyenin hakemlik yapacağını söyledi ve Fikirtepe’deki sorunların da bu yolla aşılacağını belirtti.

İstanbul ekonomisini büyütmeyi hedefleyen projelerini anlatan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Fikirtepe başta olmak üzere kentsel dönüşümde yaşanan sorunların ortak çabayla çözüleceğini belirtti. Yıldırım, belediyenin sözleşme, anlaşma safhasında hakemlik yapacağını da sözlerine ekledi.

Binali Yıldırım, tasarım ilkelerinin de belediye tarafından değerlendirileceğini belirtti. Yerinde dönüşümün esas alınacağını söyleyen Yıldırım; “Yıkılması gereken binalar yıkılacak. Finansmanda da Bakanlık, Emlak Konut, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) belediye işin içinde olacak” şeklinde konuştu.

ATATÜRK HAVALİMANI MİLLET BAHÇESİ OLACAK

İstanbul'un geçtiğimiz yıl 13 milyonun üzerinde turist ağırlayan turizm politikalarıyla ilgili soru üzerine Binali Yıldırım, bu sayıyı 2023 yılında 22 milyona çıkarmayı hedeflediklerini ifade etti. Turizmden geliri artırmak için katma değeri yüksek, harcaması fazla olan turistleri getirmeyi hedeflediklerini söyleyen Yıldırım; “Yenikapı'ya kapsamlı bir kruvaziyer limanı yapacağız. Oradan gelen turistleri doğru Tarihi Yarımada'ya çıkaracağız ve oralarda para harcamasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.