Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kentsel dönüşümde faizler yüzde 1.14’e geriledi

Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi faizleri devlet desteği ile birlikte yüzde 1.14 düştü. Detaylar haberimizde…

VakıfBank, afet riski altındaki yapıların dönüştürülmesini ön gören kanun kapsamında devlet destekli faiz oranlarıyla kentsel dönüşüm konut kredisi veriyor. Devlet destekli kentsel dönüşüm konut kredisinden yalnızca konutlarını yeniden inşa etmek isteyen hak sahipleri, riskli yapılarda en az 1 yıl oturan kiracı veya sınırlı ayni hak sahipleri ile konutu riskli yapı olarak tespit edilen ve farklı bir konut almak isteyen malikler yararlanabiliyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre VakıfBank, Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi ürünü dahilinde 3 ila 120 ay vade seçeneği arasında yüzde 1.55 konut kredisi faiz oranı sunuyor. Devlet, buna ek olarak A sınıfı verimliliğe sahip konutlar için yüzde 0.41, B sınıfı verimliliğe sahip konutlar için yüzde 0.37, standart konutlar için ise yüzde 0.33 kredi desteği sağlıyor.

Devlet desteği ile birlikte kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranları A sınıfı verimli konutlar için yüzde 1.14, B sınıfı verimliliğe sahip konutlar için yüzde 1.18, standart konutlar için ise yüzde 1.22 oluyor. A sınıfı verimliliğe sahip konutlar için konutların değerinin yüzde 90’ına, B sınıfı verimliliğe sahip konutların değerinin ise yüzde 85’ine kadar konut kredisi imkanı sunuluyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Devlet desteği ile beraber VakıfBank Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi ürünü kapsamında A sınıfı verimliliğe sahip konut için 150 bin TL tutarında 10 yıllık yüzde 1.14 faiz oranından konut kredisi çekildiğinde aylık ödeme miktarı 2 bin 300 TL, toplam ödeme tutarı ise 276 bin TL olarak çıkıyor.

Haberin tamamı için BURAYI tıklayın!