Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kentsel dönüşümde şartlar değişiyor

Kentsel dönüşümde mağduriyetlerin yaşanmaması için şartlar değişiyor. Teknik ve mali kriterleri sağlayan firmalar kentsel dönüşüme girebilecek.

Kentsel dönüşümde değişim sürecine girildi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, hem teknik hem de mali kriterleri sağlayan firmaların bundan sonra kentsel dönüşüme girebileceklerini ifade etti.

2013 yılından bugüne kadar bakanlık tarafından 580 bin konut için dönüşüm sürecinin başlatıldığını hatırlatan Murat Kurum; “Bunların 440 bini yıkıldı ve inşaları başlamış oldu. Bakanlığımızca tüm kentsel dönüşüm projelerine bugüne kadar kira yardımı kamulaştırma proje desteği olmak üzere 8.5 milyar TL ödenek aktarıldı” şeklinde konuştu.

ANTALYA’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

Murat Kurum, Sur Yapı’nın, Antalya Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle Kepez ilçesinde yapımına devam edilen konutlar hakkında da açıklamalarda bulundu. Bölgedeki çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan ve incelemeler yapan Bakan Kurum, Türkiye'nin topraklarının yüzde 66’sının, nüfusun yüzde 71'inin birinci ve ikinci deprem bölgelerinde olduğunun altını çizdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin kentsel dönüşüm sürecini iyi yürüttüğünü ifade eden Kurum, Sur Yapı'nın inşa ettiği alanda 5 bin 73 hak sahibinin yüzde 99,9'uyla anlaşarak bu dönüşümü yapmanın bir başarı olduğunu söyledi. Projenin hem Antalya açısından hem de bölge açısında önemli olduğunu belirten Murat Kurum, teslimlerin ise önümüzdeki yıl başlanacağını ifade etti.

Bundan sonra artık hak sahibi vatandaşların mağdur olmaması adına bakanlık tarafından belirlenen teknik ve mali kriterlerin yükleniciler tarafından sağlanmak zorunda olduğunu söyleyen Bakan Kurum; “Hem teknik hem de mali kriterleri karşılayabilen firmalar kentsel dönüşüme girebilecek” şeklinde konuştu.