Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kentsel dönüşümle ilgili strateji hazır

Kentsel dönüşümle ilgili strateji hazırlandı. Murat Kurum, söz konusu stratejinin belediyelere de gönderileceğini ifade etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşümle ilgili stratejinin hazırlandığını açıkladı. Bu ay içinde stratejinin açıklanacağını söyleyen Murat Kurum, bunun belediyelere de gönderileceğini ifade etti.

TÜM ŞEHİRLERDEKİ MEYDANLAR YENİLENECEK

Bugüne kadar yaklaşık 30 şehir ziyaretinde bulunduklarını söyleyen Murat Kurum, ülke genelindeki tüm şehirlerde tarihi ve kültürel kent meydanlarının yenileneceğini de sözlerine ekledi. Tarihi ve kültürü öne çıkaran projeler geliştirileceğini söyleyen Bakan Kurum, bu projelerdeki yapıların kesinlikle çok katlı olmayacağını söyledi.

MAĞDURİYETLERİN ÖNÜNE GEÇİLECEK

Kurum, kentsel dönüşüm projelerinde artık hem maddi hem de teknik anlamda belirli teminatlar istendiğini de belirtti. Ya tamamlama sigortası ya da bakanlık tarafından belirlenen teknik ve mali kriterlere uygun firmaların kentsel projelere girebileceğini söyleyen Bakan Kurum, bu sayede dönüşümün önünün açılacağını ve vatandaşların mağduriyetinin engellenmiş olacağını ifade etti.