Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kıbrıs’taki emlak ofisleri kazanıyor

Kıbrıs’ta emlak piyasası hareketlendi. Kıbrıs’ta satılık ve kiralık konut fiyat artışı yılda ortalama yüzde 50 artış gösterdi.

Emlak yatırımcıları yüzünü Kıbrıs’a döndü. Kıbrıs’a yatırım yapanlar kazanıyor Son bir yıl içinde Kıbrıs’a verilen ilanların sayısında yaklaşık yüzde 63 oranında artış yaşanırken bölgedeki kiralık ve satılık konutların fiyatlarında da ortalama yüzde 50 oranında artış görüldü.

Kuzey Kıbrıs’ta geçen yıl 60 bin Euro’ya satılan konut, bu yıl 90 bin Euro’yu buldu. Güney Kıbrıs’ta ise fiyatlar ortalama iki kat daha yüksek. Kıbrıs’taki potansiyeli değerlendiren Türk yatırımcılar ve emlak ofisleri hâlinden memnun görünüyor. Kıbrıs’taki potansiyele karşı bölge açılışını yapan Hürriyet Emlak, satış ekibi ile çalışmalarına hız kazandırıyor.

2017 yılının başında Kıbrıs’tan bin 397 ilan yer alırken, yıl sonunda bu sayı 2 bin 284 oldu.
Emlak ilan sayılarının yanı sıra Kıbrıs’ta faaliyet gösteren emlak ofislerinin de sayıları artıyor. Kıbrıs’taki potansiyeli değerlendirmek isteyen emlak ofisleri, işlerini Türkiye’den Kıbrıs’a taşıdı.

Türk yatırımcılar Kıbrıs’ı cazip buluyor

Kıbrıs’ta son 3-4 yıldır emlak piyasasında hareketlik yaşanıyor. Kıbrıs’ta fiyatlar hâlâ avantajlı durumda. Türk yatırımcıların yaptıkları yatırımlar son yıllarda yüzde 80-90 seviyelerinde artış gösterdi. Türk yatırımcıların yanı sıra İngilizler ve Ruslar da Kıbrıs’ta yatırım yapmaya devam ediyor. Kıbrıs, gün geçtikçe popülerliğini artırıyor.

Satılık konutların yanı sıra kiralık konutlar da benzer oranlarda artış görülüyor. Kuzey Kıbrıs’ta 2+1 kiralık konutun ortalama fiyatı 500 Euro’yu bulurken, Güney Kıbrıs’ta aynı konut 800 Euro ila 1.000 Euro arasında değişiyor. Özellikle inşaat şirketleri, arazi ve villa satın alıyor. Belirli bölgelerde 2-3 kat sınırı varken, belirli bölgelerde bu sınır 5’e kadar çıkıyor.