Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

Kira gelirlerini beyan etmeyenlere ceza üstüne ceza!

Kira gelir beyanları için son günün 25 Mart olduğunu söyleyen TÜSODER Emlak Komisyonu Başkanı Hatice Kolçak, beyanda bulunmayanları büyük cezaların beklediğini söyledi.

Vatandaşın 'vergi ayı' olarak nitelendirdiği mart ayında kira gelir beyanlarının da yapılması gerekiyor. Kira geliri olup da beyan etmeyenleri büyük cezaların beklediğini söyleyen Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Emlak Komisyonu Başkanı Hatice Kolçak, kira gelir beyanı göstermek için son günün 25 Mart olduğunu ve kirada gayrimenkulü olan bütün yatırımcıalrın bu tarihten önce kiralarını beyan etmeleri gerektiğini söyledi.

Kolçak, "1 Mart'ta başlayan kira geliri beyanı 25 Mart'ta son bulacak. Cezaya düşmemek için 2015'te kira geliri olanlar beyan vermeli. Maliye Bakanlığı, kira geliri olup beyan etmeyenleri belirlediğinde 2 kat usulsüzlük cezası, gecikme faizi ve vergi ziyaı cezası kesecek. Ceza kesilenler, devletin verdiği 3 bin 600 lira istisna oranından da faydalanamayacak." diye konuştu.

Geçen sene itibarıyla her bir konut için 3 bin 600, iş yeri için 29 bin lirayı aşkın kira geliri elde edenlerin beyanda bulunmak zorunda olduğunu vurgulayan Kolçak, bu yıl yaklaşık 1,5 milyon kişinin kira geliri beyanı vereceğini söyledi.