Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kira gelirlerini beyan etmeyenlere ceza üstüne ceza!

Kira gelir beyanları için son günün 25 Mart olduğunu söyleyen TÜSODER Emlak Komisyonu Başkanı Hatice Kolçak, beyanda bulunmayanları büyük cezaların beklediğini söyledi.

Vatandaşın 'vergi ayı' olarak nitelendirdiği mart ayında kira gelir beyanlarının da yapılması gerekiyor. Kira geliri olup da beyan etmeyenleri büyük cezaların beklediğini söyleyen Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Emlak Komisyonu Başkanı Hatice Kolçak, kira gelir beyanı göstermek için son günün 25 Mart olduğunu ve kirada gayrimenkulü olan bütün yatırımcıalrın bu tarihten önce kiralarını beyan etmeleri gerektiğini söyledi.

Kolçak, "1 Mart'ta başlayan kira geliri beyanı 25 Mart'ta son bulacak. Cezaya düşmemek için 2015'te kira geliri olanlar beyan vermeli. Maliye Bakanlığı, kira geliri olup beyan etmeyenleri belirlediğinde 2 kat usulsüzlük cezası, gecikme faizi ve vergi ziyaı cezası kesecek. Ceza kesilenler, devletin verdiği 3 bin 600 lira istisna oranından da faydalanamayacak." diye konuştu.

Geçen sene itibarıyla her bir konut için 3 bin 600, iş yeri için 29 bin lirayı aşkın kira geliri elde edenlerin beyanda bulunmak zorunda olduğunu vurgulayan Kolçak, bu yıl yaklaşık 1,5 milyon kişinin kira geliri beyanı vereceğini söyledi.