Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kira ödemelerinde TL dönemi başlıyor

Gayrimenkulde dövizle kiralama ve satış yerini TL’ye bırakıyor. Berat Albayrak’ın bu konudaki açıklamaları, sektörde heyecana neden oldu.

Gayrimenkulde dövizle kiralama ve satış dönemi sona eriyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Paris’ten Türkiye’ye dönüşünde uçakta bazı gazetecilere konuştu. Albayrak, dövizle kiralama ve satışın önüne geçebilmek için gerekli çalışmaların başladığını açıkladı.

HACI ALİ TAYLAN: ATILACAK ADIMLAR BİZİM İÇİN OLUMLU

Açıklama, sektörde heyecana neden oldu. TL ile kiralama ve satış hakkında konuşan TEMFED (Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu) Başkanı Hacı Ali Taylan, dövizle kira ödeme durumdan en fazla alışveriş merkezlerindeki dükkanların etkilendiğini ifade etti. Taylan, “[Yapılacak olan düzenlemeye] AVM’lerden bir tepki gelmez. Çünkü bu hususta çok sıkıntı yaşanıyor. Atılacak adımlar bizim için olumlu” dedi.

BENDEVİ PALANDÖKEN: ÖDEMELERİN TL İLE YAPILMASI İSTİKRARIN ÖNÜNÜ AÇACAK

Milli paranın korunması açısından dövizle kiralama ve satışın önüne geçilmesinin sevindirici olduğunu belirten TESK (Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Dolarla kira ödeyenlerin yaşam şartlarında değişiklik olmuyor. Ancak kiralar kısa bir sürede birden 3 katına çıkıyor. Bu durum zaten normal değildi. Ödemelerin TL ile yapılacak olması piyasalardaki istikrarı sağlayacak” ifadelerini kullandı. Palandöken, Dolar ve Euro’nun zaman içinde rayına oturacağını da sözlerine ekledi.