Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kiracılar da konut sigortası yaptırmalı

Konutu ve konut içinde bulunan eşyaları korumak amacıyla yaptırılan konut sigortası sadece ev sahiplerini değil kiracıları da ilgilendiriyor.

Konut sigortası konutun ve konut içindeki eşyaları korumak için başvurulan etkili ve gerekli bir yöntem. Ancak bu konuda kiracılar son derece bilgisiz. Oluşturulan algı nedeniyle kiracılar konut sigortası yaptıramayacaklarını düşünüyor. Ama konutun koruma altına alınması için kiracıların da konut sigortası yaptırması gerekiyor.

Konut sigortası bilinenin aksine sadece kiracıları değil ev sahiplerini de kapsıyor. Kiracılara da konut sigortası kapsamında geniş olanaklar sağlanıyor.

Kiracıların konut sigortası yaptırması gerektiğiyle ilgili açıklamalarda bulunan Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez, konut sigortasının konutun korumasını sağlamasının yanında evdeki eşyaları da koruduğunu belirtti. Ayrıca konut sigortası yangından, depreme ve hırsızlığa kadar birçok riske karşı korunma sağlıyor.

Sadece ev sahibi olanlar için değil kiracı konumundaki vatandaşlar için de konut sigortası yaptırmanın çok önemli olduğunu belirten Sönmez, konut sigortasını evin teminatı olarak tanımladı.