Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut alıcılarının yüzde 83'ü alacağı konutu internetten araştırıyor

Yapılan araştırmalara göre, konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar, alacakları konuta karar vermeden önce mutlaka internet üzerinden araştırma yapıyor.

Son dönemde hızla yükselen dijital dünyanın gücünden yararlanarak büyük kitlelere ulaşan gayrimenkul sektörü, dijital çözümlerin de etkisiyle pazar gücünü katlamaya devam ediyor. Yapılan bir araştırmaya göre; insanlar konut almadan önce arama motorunda mutlaka arama yapıyor. İnternette konut arayanların yüzde 83′ü firma adı kullanmadan genel terimlerle ilgili sonuçlara ulaşmaya çalışıyor.

Bu kapsamda dijital dünyanın firmalar açısından yeni müşterilere ulaşma ve benzersiz fırsatlarla buluşma noktası olduğunu belirten CRM Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, dijital medyanın gayrimenkul sektörü için vazgeçilmez bir pazarlama unsuru olduğunu söyledi. Gayrimenkul sektörüne dijital gelişim faaliyetleriyle ışık tutan çalışmaların inşaat firmalarıyla müşterileri arasındaki bağı güçlendiren bir unsur olarak değerlendirdiklerini aktaran Becer, büyümenin sürdürülebilir olmasını sağlamak için ajansların inşaat firmaları için tüm olanakları sunması gerekliliğinden bahsetti.

“Bireylerin gayrimenkul sektörü konusunda fikir sahibi olmasına destek oluyoruz”

CRM Medya’nın gayrimenkul alanında özellikle satışa odaklanmış ve müşterilerine 360 derece dijital medya hizmeti sunan bir reklam ajansı olduğunu aktaran Becer, “Biz CRM Medya olarak, gayrimenkul sektörünün istatistiksel verilerini inceleyerek, ev alacak kişilerin gayrimenkul sektörü konusunda fikir sahibi olmasına destek oluyoruz. Çünkü dijital medyanın gayrimenkul sektörü için vazgeçilmez bir pazarlama unsuru olduğuna inanıyoruz” dedi.

İnşaat sektörünün, yeni nesil dijital pazarlama yöntemlerini en çok kullanan sektörlerin başında geldiği belirten Becer, dijital medyanın konut satışı ve pazarlamasında gün geçtikçe payını arttırdığına işaret etti. Firmaların, böylesi yüksek dönüşüm yaratan dijital platformlardan, maksimum faydayı alması için gerekli vizyona sahip olmasının önemine vurgu yapan CRM Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, “Gayrimenkul alanında özellikle önümüzdeki dönemde, dijital medya stratejik önem arz ediyor. Doğru tespit edilen mecralar, konut satış ve pazarlanmasında markaların önemli bir paya sahip olmasına olanak tanıyor. Bu nedenle gayrimenkul sektörü, yeni pazarlama yöntemlerine vakit geçirmeden dahil olmalılar.”