Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut alımındaki devlet desteği yüzde 25’e çıkıyor

Konut almak isteyen vatandaşlara verilen destek artıyor. TBMM’de kabul edilen Kanun Tasarısı ile konut alımındaki yüzde 20 olan devlet katkısı yüzde 25’e çıkarılacak.

Devlet tarafından vatandaşa verilen konut desteği artırılıyor. TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen torba yasa ile birlikte vatandaşa verilecek konut desteği artışı resmileşti.

KATKI YÜZDE 20’DEN YÜZDE 25’E ÇIKIYOR

Kabul edilen Kanun Tasarısı’na göre bir konuta sahip olmayanlar, ilk ve tek konut satın almaları halinde devlet tarafından desteklenecek. Konut hesabı sisteminin daha etkin hale getirilmesi için, konut alımlarındaki devlet katkısı yüzde 20’den yüzde 25’e çıkarılacak.

AZAMİ 20 BİN LİRAYI GEÇEMEYECEK

Kabul edilen tasarı ile birlikte devlet katkısı ödemesi azami 20 bin TL olacak. Ancak bu tutarın 3 katına kadar artırılabilme yetkisi Bakanlar Kurulu’nun elinde olacak.

Yapılacak olan devlet katkısı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bütçesinden karşılanacak. Yapılan katkı banka aracılığıyla hak sahibine ödenecek.

HAKSIZ ÖDEME DURUMUNDA FAİZLE GERİ İSTENECEK

Devlet katkısının haksız yapıldığının tespiti halinde ise bankaya söz konusu yardımın faiziyle birlikte bir ay içinde geri alınmasının gerektiği bildirilecek. Ödemenin yapılmaması durumunda Vergi Dairesi bunu bankadan tahsil edecek.