Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

"Konut alımlarında faiz oranlarını yıllık 0,9'a doğru çekin, bir şey kaybetmezsiniz"

Beştepe'de yaptığı konuşmasında konut kredi faizlerinin yüksekliğine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bankalara seslenerek "Kredi faiz oranlarını düşürün" dedi.

Oda ve Borsa Başkanları ile İstişare toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bankalara seslenerek, "Konut alımlarında faiz oranlarını yıllık şöyle 0,9'a doğru çekiverin, kaybetmezsiniz!" dedi. Kredi faizlerinin bir an önce düşmesi gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu:

"Darbe girişimine rağmen 15 Temmuz'dan sonraki borçlanma ihalelerine beklenenin çok üzerinde talep geliyor. Bizim hedefimiz 165 milyon dolara Merkez Bankamızın ulaşması. Darbe girişimin ardından döviz almak için değil, döviz satmak için bankalara hücum etti. Bu millet ne büyük millet. Ertesi gün 2,5 milyon doları boca ettiler. Eskiden marketler boşaltılır, evlere doldurulurdu. Şimdi millet sokaklara çıktı. Hayat normalin üstünde normal. Burada külliye önünde çadırlar kurulmuş, her gün Ramazan gibi. Tekirdağ, Edirne hepsi öyle, Mardin, Kahramanmaraş 81 vilayetimizin 81'i öyle. 15 Temmuz'dan bu yana dövizden Türk Lirasına geçen rakam 10 milyar dolar oldu. Özellikle piyasanın likidite adımlarını atarak zaten öyle bir sorunumuz yok. Ekonomide yapısal reformlar kesintisiz sürecektir. Buradan geçenlerde GYODER bir açıklama yaptı, Emlak Konut bir açıklama yaptı. Ben de şimdi açıklama yapıyorum. Konut alımlarında faiz oranlarını yıllık şöyle 0,9'a doğru çekiverin. Ya kaybetmezsiniz ya. Sinyaller geliyor."