Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut almak için doğru zaman mı?

Her çalışan vatandaşın hayali kendi konutuna sahip olabilmek. Ancak bunun doğru zamanı beklemek şart! Peki, şimdi konut satın almak için doğru zaman mı?

Konut fiyatlarının yükselmesi ve artan nüfusla birlikte konut satın almak eskiye göre daha zor bir hal aldı. Bu nedenle özellikle dar gelirli ve orta gelirli vatandaşlar tek birikimleriyle konut satın almaya yöneliyor. Bu nedenle konut satın alma kararı almadan önce daha uzun bir araştırma ve piyasa yoklaması yapılıyor. Konut satın almak için doğru zaman bekleniyor. Peki, devlet ve özel sektör teşviklerinin en üst noktada olduğu bu dönemde konut satın almak için doğru zaman mı?

Gayrimenkul uzmanları konut satın almak için en doğru zaman olduğunu söylüyor. Devlet tarafından seçim öncesinde yapılan konut teşvikleri arasında tapu harç bedelinin indirilmesi, KDV bedelinin indirilmesi, konut kredisi faiz oranlarının psikolojik seviye olarak belirlenen yüzde 1’in altına düşürülmesi yer alıyor. Özel sektör tarafında da Türkiye gayrimenkul sektörünün üç lider çatı kuruluşu KONUTDER, GYODER ve İNDER tarafından başlatılan peşin ve kredili alımlarda yüzde 20 indirim kampanyası yer alıyor.

Tüm bu teşvikleri değerlendiren uzmanlar özellikle de konut kredisi kullanarak konut satın almayı planlayan vatandaşların yüzde 0,98, yüzde 0,99 faiz bandında kampanya sonrasındaki süreçte kredi kullanabilme imkanının bulunmadığını söylüyor. Bu nedenle kredi kullanarak konut satın almak isteyen vatandaşlar için konut satın almanın şimdi tam zamanı denebilir! Lüks projelerde sağlanan yüzde 5 peşinat düşük faizli kredi imkanıyla 120 aya varan taksitler ve liste fiyatından yüzde 20 indirim uygulanması da kampanyaya dahil olan projelerden konut satın alabilmek için çok iyi bir fırsat gibi görünüyor. Seçimlerden sonra konut fiyatlarının artış göstereceği ve bu nedenle nakit alımlarda da konut satın almanın tam zamanı olduğunu söyleniyor.