Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut almak isteyen çiftlere 7 bin 500 TL destek

Yeni evlenecek çiftlere 7 bin 500 TL’lik devlet desteği verilen ‘çeyiz hesabı’ uygulamasında 68 milyon TL toplandı. Detaylar haberimizde…

Evliliğe adım atacak çiftlere destek için hayata geçirilen Çeyiz Hesabı uygulaması yüzleri güldürüyor. Devlet katkısının 7 bin 500 TL’ye yükseldiği Çeyiz Hesabı uygulamasına 22 binden fazla kişi katılım gösterdi. Uygulama kapsamında toplanan para 68 milyon TL’ye ulaştı.

165 MİLYON LİRALIK DESTEK

Yuva kurmak isteyen ancak nakdi olamayan gençlere yaklaşık 165 milyon TL destek imkânı tanıyor. Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre, çeyiz hesabından ilk ödeme bu yıl içerisinde yapılacak.

15 BANKADA HESAP AÇILDI

Toplam 15 bankada “Çeyiz Hesabı ve Devlet Katkısı” uygulaması kapsamında aktif çeyiz hesabı açıldı. Evlenmemiş ve 24 yaşını doldurmamış gençlerin devlet katkısından faydalanabilmesi için 3 yıl sistemde kalınması gerekiyor. Destek tutarı 7 bin 500 TL’den yararlanabilmek için ödemelerin düzenli bir şekilde yapılması gerekiyor.

EN AZ 125 LİRA, EN FAZLA BİN 254 TL

Mevduat, katılım bankalarına TL cinsinden açtırılan hesaba en az 125 TL, en fazla bin 254 TL yatırılabiliyor. Evlenme tarihini takip eden altı aylık dönemde bankaya başvuruda bulunarak, hesaptaki birikim ve devlet katkısından yararlanabiliyor. Çeyiz hesabı açtıran çiftler 18 bin 822 TL’ye kadar para yatırabiliyor.