Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut faizleri yüzde 1’in altına inecek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter’dan konut faizlerinin önümüzdeki dönemde yüzde 1’in altına ineceğini belirten bir video paylaştı. İşte detaylar…

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında konut faizlerindeki düşüşe ilişkin bir video yayınladı. Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Berat Albayrak; “Finansal piyasalardaki güçlü dengelenme performansı ile birlikte konut kredi faizlerinde düşüş trendi devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Bakan Albayrak’ın videosunda konut faizlerinin önümüzdeki dönemde yüzde 1'in altına ineceği ve yüzde 0.98'lere gerileyeceği belirtiliyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) tarafından bu yıl 9'uncusu gerçekleştirilen Otomotiv Kongresi'nde yaptığı açıklamada Türkiye'nin ve dünyanın ekonomik açıdan çok tarihi bir süreçten geçtiğini söylemişti.

Dün gerçekleşen bu etkinlikte Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak; “Konutta faizler yüzde 1.28’lere geldi. Benim tahminim mayıs ayı gibi yüzde 1'in altını, yüzde 0.98’i görünce sektördeki süreç daha da hızlanacak” ifadelerini kullandı.