Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut fiyatları ne zaman düşecek?

Konut sahibi olmak pek çok yatırımcının hayallerini süslemeye devam ediyor. Konut yatırımında dikkat edilecek konular ise konut satın almayı hayal olmaktan çıkarıyor.

Ev sahibi olma isteği hemen hemen pek çok kişinin hayalini süslüyor. Konut sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştürmek için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Peki bu hususlar nelerdir?

Konut satın almak için doğru zamanlama şart. Doğru zamanda hareket etmeniz halinde çok daha uygun fiyata konut sahibi olabilirsiniz. Bahar ayları geldiğinde insanların karar alma hareketlerinde çok önemli değişimler görmek mümkün. Hayatımıza dair oldukça önemli kararlar almaya meyilli olduğumuz bahar aylarında konut almak için karar verebiliyoruz. Buna neden olan faktörlerden birisi de kış aylarında taşınmanın zorluğu. Söz konusu durum satıcılar açısından olumlu olarak görülse de alıcı için aynı şeyi söyleyemeyiz.

Konut satışlarının artmasıyla birlikte bahar ve yaz aylarında konut fiyatları artış gösterebiliyor. Bu nedenle ev sahibi olmak için sonbahar ve kış aylarını tercih ederek uygun fiyata konut bulabilirsiniz.

Ev sahibi olmak için en çok tercih edilen yöntem hiç şüphesiz konut kredisi. Günümüzde bir yandan ev kirası ödeyip diğer yandan para biriktirmek son derece zordur. Bunun bilincinde olan kişiler ev kirasının üzerine bir miktar daha para ilave ederek konut kredisi ile ev satın alabiliyor.

Sizde bu yöntemi kullanarak konut satın almak istiyorsanız bankaların vermiş olduğu konut kredisi faiz oranlarını detaylı bir şekilde araştırmalısınız. Bankaların sunmuş olduğu konut kredisi faiz oranları piyasaların hareketliliğine bağlı olarak farklılık gösterebilir. Konut kredisi faiz oranlarının en düşük olduğu dönemde kredi başvurusunda bulunarak kazanç elde edebilirsiniz. Bu konuda yapılması gereken en doğu hareket, konut almaya karar verdikten sonra bir süre faiz oranlarının düşmesini beklemektir. Faiz oranları düştüğünde ise almak istediğiniz eve karar vererek konut kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Konut projeleri sayesinde ev sahibi olmak mümkün

Halihazırda devam eden konut projelerini detaylı olarak inceleyip bütçenize en uygun evi bulabilirsiniz. Henüz inşaat halinde olan konutları bitmiş halinden daha uygun fiyata almak mümkün. Bu projeleri gerek internet gerekse de bizzat yerinde takip edebilirsiniz. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde çok sayıda konut projesi faaliyete geçti. Sizde bu konut projelerini takip ederek konut sahibi olabilirsiniz.

Konut kredisi faiz oranlarının yüksek seviyede olması ev satışlarını ciddi anlamda etkiledi. 2016 yılının aynı dönemine göre konut satışları yüzde 20 oranında düştü. Bunun önüne geçmek ve konut kredisi faiz oranlarını düşürmek için çeşitli çalışmalar yapılıyor. Küresel ekonomide yaşanan dalgalanmalar hem faiz oranlarının hem de konut fiyatlarının artmasına neden olduğu için konut satışları şu an minimum seviyeye inmiş durumda. Konut fiyatlarının önümüzdeki günlerde nasıl şekilleneceği ise merak konusu olmaya başladı. Konut kredisi faiz oranları düşmeden ev almak için acele etmeyin.