Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut hesabında devlet desteği yüzde 25’e yükseltildi

Bir süredir gündemde olan Torba Yasa Tasarısı’nın yasalaşmasıyla birlikte konut hesabında devlet desteği de yüzde 25’e yükseltildi.

Kamuoyunda bir süredir tartışılan Torba Yasa Tasarısı ismi verilen düzenlenmenin yasalaşmasının ardından konut hesabı cephesinde de birçok değişiklik yapıldı. Düzenlemenin Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla ilk kez konut alacaklara verilen devlet teşviki yüzde 25’e yükseltildi. Yeni araç alacak olanlara da hurda araçlar için 10 bin liraya kadar ÖTV (Özel Tüketim Vergisi) indirimi yapılacak.

Uzun süredir konut hesabı açmayı düşünenlerin gündeminde yapılan yeni düzenlemeler vardı. Torba Yasa Tasarısı’nın mecliste onaylanarak yasalaşmasının ardından Resmi Gazete’de yayımlandı. Artık devlet teşvikli konut hesabı açan vatandaşlara sağlanan katkı oranı yüzde 20 seviyesinden yüzde 25’e çıkarıldı. Konut hesabında düzenli birikim yapan vatandaşlara verilecek olan en fazla tutar ise 15 bin TL’den 20 bin TL’ye yükseltildi.

Kamuoyunda ‘Torba asa’ olarak isimlendirilen düzenlemeler yasalaştırıldı. Buna göre konut hesabı devlet katkısı yüzde 25 seviyesine yükseltildi. Yeni araç alacaklara da hurda araçlar için sağlanan ÖTV indirimi de 10 bin liraya kadar yükseltildi.

Vatandaşlar tarafından Torba Yasa şeklinde bilinen 7103 Sayılı Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Böylece yürürlüğe girmiş oldu.