Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut hesabında devlet katkısı yükseltiliyor

Daha önceden hiç ev sahibi olmayan vatandaşlara devlet tarafından sağlanan desteğin yükseltileceği açıklandı.

Konut sahibi olmak isteyen ancak maddi durumu konut almaya elverişli olmayan vatandaşlara yönelik geliştirilen devlet destekli tasarruf modeli bir üst noktaya taşınıyor. Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, eğer yasa kabul edilirse konut hesabında devlet katkısı 15 bin liradan 20 bin liraya çıkarılacak. Devletin konut desteği oranı da azami yüzde 20’den yüzde 25 seviyesine yükseltilecek.

Daha önceden hiç konut sahibi olmamış ve dar gelirli olan vatandaşlar için geliştirilen devlet destekli konut hesabı uygulamasının kapsamı genişletiliyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir diğer isim Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek de ilk kez konut alacak vatandaşların kolaylıkla konut sahibi olması için gerekli düzenlemelerin yapıldığını bildirdi.

2016 yılında start verilen konut hesabı uygulamasında sağlanan desteğin kapsamı genişletiliyor. Eğer ki üzerinde çalışan karar meclisten geçerse dar gelirli vatandaşa sağlanman konut hesabı desteği 15 bin TL’den 20 bin TL seviyesine çıkarılacak ve sağlanan azami destek oranın da yüzde 20’den yüzde 25’e yükseltilecek.

Devlet destekli konut hesabı dar gelirli ve daha önceden hiç ev sahibi olmamış vatandaşları kapsayan tasarrufa dayalı konut alımını teşvik eden bir uygulama olarak 2016 yılından beri varlığını sürdürüyor. Yeni yılda konut hesabı uygulamasının sağladığı ayrıcalıkların arttırılması bekleniyor.