Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut hesabında ilk ödeme 2019’da yapılacak

Konut ve çeyiz hesabında ilk ödemeler 2019 yılında yapılacak. Devlet bu yıl iki hesap için yaklaşık 465 milyon TL destek sağlayacak.

2019 yılı, vatandaşın hayatını kolaylaştıracak uygulamalarla birlikte geldi. Konut ve çeyiz hesabında ilk ödeme 2019 yılında yapılacak. Elektrik ve su faturası düşecek. Ayrıca internette sınırsız dönem başlayacak.

Sabah Gazetesi’nden Hazal Ateş’in haberine göre vatandaşın hayatını kolaylaştıracak uygulamalar şöyle:

KONUT VE ÇEYİZDE İLK ÖDEME

Evlenecek çiftlere destek amacıyla 7 bin 500 TL’ye çıkarılan çeyiz hesabı ve devlet katkısı 25 bin TL’ye yükselen konut hesabında ilk ödeme yapılacak. Çeyiz ve konut hesabı uygulamasından yararlananların sayısı 38 bine yaklaşırken, devlet bu yıl her iki hesap için yaklaşık 465 milyon TL destek sağlayacak.

İNTERNETTE SINIRSIZ DÖNEM

İnternette sınırsız dönem başladı. Adil kullanım kotası uygulamasına son verildi. Firmalar, 1 Ocak 2019 itibarıyla internetin limitsiz kullanılabileceği tarifeleri uygulamaya geçti.

ELEKTRİK, SU FATURASI DÜŞECEK

Faturalar yeni yıl ile birlikte düşecek. Elektrik ve su aboneliklerinde indirime gidildi. Tüketimini 22.00-06.00 saatleri arasına kaydıranların faturası düşecek. Bunun yanı sıra akıllı sayacı bulunanlar yeni yılla birlikte gece 22.00'den sonra yaptığı kullanımlar için daha az fatura ödeyecek. Elektriğin kilovatsaati, vergi ve paylar, dağıtım bedeli hariç 28 kuruşa indi. Su faturalarında da indirime gidildi. İstanbul'da tüm aboneler su faturaları yüzde 15 indirimli ödeyecek.