Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

"Konut kampanyalarının uzun vadeli etkileri bugünden hesaplanmalı"

Epos Gayrimenkul Danışmanlık Ve Değerleme Kurucu Ve Yönetici Ortağı Neşecan Çekici, Emlak Konut’un yeni başlattığı kampanyasına dair açıklamalarda bulundu.

Epos Gayrimenkul Danışmanlık Ve Değerleme Kurucu Ve Yönetici Ortağı Neşecan Çekici konuya dair yaptığı açıklamada şunlara değindi:

“Yaşanan süreçte ülke ekonomisi açısından önem arz eden inşaat sektörü paydaşlarının "kampanyayı" top yekün destekliyor olması son derece olumlu bir gelişmedir. Kampanya; kamuoyu nezdinde konuta ulaşılabilirliği desteklerken sektörün hareketliliğini ve motivasyonunu da ivmelendirecektir.

Ancak süreçte dikkat edilmesi gereken bir kaç unsura değinmek isterim. Özellikle çalışmaların "ulusallık" ve "dönemsellik" vurgusu içinde yapılandırılması önemlidir. Diğer yandan gelecek dönem aksiyon planı ve yol haritasının da bugünden belirlenmesi önem taşır.

Konut sektörü alıcıları üzerinde uzun vadede sektörü zora sokan satış modelleri kapsamında bir beklenti yaratılmaması gerekir. %0.70'lik oran ve 120 aylık vade konusunda ise "kısa süreli bir kampanya ve bir geçiş dönemi faiz oranı" söyleminin altı çizilmelidir. Aksi takdirde önümüzdeki dönemde tabela faiz oranlarından alıcıyı bankaya yönlendirme zorluğu yaşanabilir.

Geleceğe hizmet eden bu ve benzeri modeller geliştirici tarafında "katlanılabilir, zorlamayan, sürdürülebilir, fonlayan ve gerekli durumlarda fonlatan, metrekare fiyatlarını suni yükseltmeyen" vb şeklinde olmalıdır. Bunlara ek olarak, Sektör STK'larının, “orta ve uzun dönemli hareketleri” farklı modellerle de şimdiden bir araya gelerek planlamasında yarar görüyorum. Sektörün ortak akıl ve bir olma yaklaşımının kampanyayı başarıya ulaştıracağı dair inancımız tamdır.

20 yıldır sektöre hizmet veren EPOS olarak üzerimize düşen bir vazife olduğunda içtenlikle yapacağımızı vurgularken kampanyanın hepimize hayırlı olmasını dilerim."