Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut kampanyası kapsamında 6 günde 2 bin satış!

Konutta yüzde 20 indirim, düşük faiz ve düşük peşinat kampanyası sayesinde 6 günde 2 bin konut satışı gerçekleşti.

GYODER, KONUTDER ve İNDER iş birliğinde sektörde hayata geçirilen yüzde 20 indirim kampanyası ve devlet tarafından sağlanan konur kredisi faiz oranları indirimleri başta olmak üzere konut teşvikleri sayesinde kampanya kapsamında 6 gün içinde 2 bin konut satışı yapıldı.

Yurt genelinde uygulanan konut seferberliği dahilinde devlet eliyle faizlerin yüzde 0,98'e çekilerek sektöre destek verilmesinin ardından inşaat firmalarının da fiyatlarda yüzde 20 indirim kampanyası başlatması sektörü adeta şahlandırdı. Kampanyanın ilk 6 günlük sürecinde toplam 2 bin adet konut satıldı.

Devlet ve özel sektör iş birliğinde komut piyasası yeniden canlandırılıyor. Yeniden konut satışlarında rekor beklenen sektörde hem Ziraat Bankası önderliğinde başlatılan yüzde 1’in altında faiz oranı ile konut kredisi verilmesini öngören kampanya hem de KONUTDER, GYODER ve İNDER üyesi 41 firmanın başlattığı 'yüzde 5 peşinat, yüzde 20 indirim' kampanyasının ilk 6 gününde 2 bin kout satışı tamamlandı ve 1-1.5 milyar lira arası bir ciro rakamı ortaya çıktı.

Kampanyanın gidişatı hakkında önemli açıklamalarda bulunan kampanyanın öncüsü üç lider dernekten biri İNDER’in Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, bu rakamın beklentilerinin çok üzerinde olduğunu ve bu nedenle kampanyada hedef büyüttüklerini duyurdu.

Durbakayım, yaptığı açıklamada, "Kampanya tahminimizden çok daha fazla ilgi gördü. Kampanyaya katılan firmaların satış ofislerinde büyük bir hareketlilik yaşandı, telefonlarında kilitlenmeler oldu. Demek ki kampanya doğru bir şekilde yapılmış" şeklinde konuştu.