Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut kampanyasının başlangıç tarihi belli oldu

Yüzde 0,95'e kadar inen konut kredisi faiz oranları ve düşük peşinatla 120 aya varan vade imkanı sunan konut kampanyasının ne zaman başlayacağı belli oldu.

Konut kampanyasının ikincisinin ne zaman başlayacağı duyuruldu. Konutta ikinci kampanya 27 Ağustos Pazartesi günü start veriyor. Konutta yeni kampanyadan sektör umutlu. Gayrimenkul sektörünün üç lider çatı kuruluşu GYODER, İNDER ve KONUTDER önderliğinde sektöre kazandırılan yeni kampayaya Emlak Konut GYO ve KİPTAŞ da destek veriyor.

Hem devlet hem de özel sektörün el ele vermesiyle sektörü yeniden şaha kaldırması hedeflenen konutta ikinci kampanya kapsamında kout kredisi faizlerinin yüksekliği nedeniyle alımlarını erteleyen vatandaşların konut satın alması ve sektörde satışların yeniden ivme kazanması bekleniyor.

Uzun zamandır beklediği canlılıktan uzak olan sektörün umudu yeni kampanyada! Konutta ikinci kampanya kapsamında 120 aya varan ade seçenekleri ve yüzde 0,98 ile yüzde 0,95 arasında değişiklik gösteren düşük konut kredisi faizleri sunulacak. Buna ek olarak yüzde 20 ile yüzde 30 arasında seyreden konut peşinatı oranları da yüzde 5 ile 10 seviyesine çekilecek. Uuzn vade, düşük kredi faiz ornaı ve düşük peşinat ile konut satın alınmasını sağlayacak kampanya 27 Ağustos 2018 Pazartesi günü başlıyor. İlk etapta Eylül ayının sonuna dek devam etmesi beklenen konutta ikinci kampnyanın yoğun talep alınması durumunda süresinin uzatılması da planlar dahilinde.

Konutta yeni kampanya 27 Ağustos 2018’de başlıyor. İkinci konut kampanyası ile yüzde 2'lerin üzerine kadar çıkan yüksek konut kredisi faiz oranları yeniden yüzde 1’in altına düşecek. Kampanya kapsamında 120 ay yüzde 0,98 faizle konut sahibi olma olanağı tanınıyor.

Son aylarda artan döviz kuru, konut kredisi faiz oranları ve buna paralel olarak yükseliş gösteren maliyetlerden dolayı sıkıntılı günler geçiren konut sektörünü yeniden canlandırmak için düğmeye basan konut sektörü temsilcileri, bayramdan sonra yeni kampanyaya başlayacak.

Konut alım peşinatlarınn yüzde 10 ile yüzde 5 arasında seyretmesi planlananyeni konut kampanyasında KİPTAŞ ve Emlak Konut GYO projeleri başta olmak üzere, Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) ve İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) üyelerinin projeleri vatandaşlara sunulacak.