Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut kredisi başvurusu yapmadan önce nelere dikkat edilmeli?

Konut sahibi olmanın en kolay yolu kredi kullanmak. Ancak konut kredisi başvurusunda bulunurken bazı önemli noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. İşte kurallar...

Değişen günümüz trendlerine rağmen konut sahibi olmak hala daha çok önemli. Ancak yüksek gayrimenkul fiyatları ve peşinat ödemeleri konut satın almayı zorlaştırıyor. Bu nedenle konut satın almanın en kolay yolu hala konut kredisi kullanmak. Peki, konut kredisi kullanırken nekere dikkat edilmeli? İşte cevabı...

Konut satın almanın en kolay yollarından bir tanesi olarak kabul edilen banka kredisi kullanma yöntemi hala daha popülerliğini koruyor. Değişen demografik yapı ve gayrimenkul fiyatlarının değerlenmesiyle birlikte peşin ödeme ile gayrimenkul değer sahibi olabilmek git gide zorlaşıyor. Bu nedenle vatandaşlar da çareyi konut kredisi kullanmak da buluyor. Peki, konut kredisi alınırken nelere dikkat edilmeli? Konut kredisi başvurusunda bulunmadan önce nasıl bir yol izlenmeli? Konut kredisi kullanırken dikkat edilmesi gereken çok önemli 4 kuralı sizler için derledik!..

KONUT KREDİSİ VEREN BANKALARIN ŞARTLARINI KIYASLAYIN!

Bankaların konut kredileri seçeneklerini kıyaslayın: Kredi kullanmaya karar verdiniz. Bankalarla görüşme aşamasına geldiniz. Bu aşamada mümkün olduğunca çok banka ile görüşmenizde ve bankaların sunduğu konut kredilerindeki faiz oranlarını ve ödeme planlarını karşılaştırın!

BÜTÇENİZE UYGUN ÖDEME PLANI SEÇİN!

Ödeme planınızı seçerken bütçenizin sarsılmamasına dikkat edin: Bankaların ödeme planlarını kıyaslarken muhtemel en az faiz ödeme zorunda kaldığınız planı seçmek isteyeceksinizdir. Ancak burada önemli olan kredi alırken kendi bütçenizin durumu. Taksit sayısı yükseldikçe faiz oranı artar; taksit sayısı azaldıkça da faiz oranı düşer. Ancak bu durum taksit tutarlarını da etkiler. Önemli olan gelir ve giderlerinizi hesapladıktan sonra ayırabildiğiniz paranın hangi ödeme planına daha uygun olduğudur.

DOSYA VE SİGORTA MASRAFLARINI ÖĞRENİN!

Dosya ve sigorta masraflarının toplamını ilk etapta öğrenin: Kredi alırken sizden çıkacak ekstra ödemeleri de detaylıca araştırıp hesaplamasını yapmış olmanız gerekmektedir.

KONUT KREDİSİ İLE BİRLİKTE VERİLEN YAN ÜRÜNLER HAKKINDA DETAYLI BİLGİ SAHİBİ OLUN!

Yan ürünler hakkında bilgi alın: Kredi çektiğiniz banka tarafından size saplanabilecek kredi kartı, otomatik ödeme talimatı ile borç ve fatura ödeme gibi bazı yan hizmetleri vardır. Bu yan hizmetler hakkında detaylı bilgi alıp, işinize yarayacak olan kısımlarını kullanıp geri kalanları için ise kesinlikle size bir yan hizmet sunulmasını istemediğinizi belirtin.