Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut kredisi başvurusunda bulunurken dikkat edilmesi gerekenler

Çalışan her vatandaşın hayali konut sahibi olmak. Ancak gayrimenkul fiyatları her geçen gün artıyor. Vatandaşın umudu konut kredisi…

Konut kredisi alarak konut satın almayı düşünenlerin sayısı konut kredisi faiz oranlarının sürekli yükseliyor olmasına rağmen her geçen gün artıyor. Eski zamanlara göre konut satın almak çok daha zor ve maliyetli. Sürekli artan nüfus ve özellikle alınan göçlerle birlikte metropoldeki demografik yapının çeşitlenmesi, genç nüfusun artmasıyla gayrimenkul fiyatları da artmaya başlıyor.

Peşin parayı bir türlü denkleştiremeyenler, konut satın alabilecek kadar kazancı olmayanlar başlarını sokabilecekleri bir çatı sahibi olabilmek için konut kredisi kullanmaya başvuruyor. Hala daha konut satın alabilmenin en kolay yolu banka kredisi kullanmak. Ancak konut kredisi başvurusunda bulunurken dikkat edilmesi gereken çok önemli püf noktaları bulunuyor.

Konut kredisi başvurusunda bulunurken nelere dikkat edilmelidir? Konut kredisi alırken önceliğimiz neler olmalıdır? Hangi koşullar karşılandığında konut kredisi verilir? Tüm soruların cevaplarını ve daha fazlasını haberimizde bulabilirsiniz.

Konut kredisi alırken dikkat edilmesi gerekenler:

Başvuru yapmadan önce kredi notunuzu öğrenin. Kredi notunuz yüksek olsun, üzerinize kayıtlı herhangi bir borç bulunmadığından ve kredi kartı ekstrelerinizi ödediğinizden emin olun.

Konut kredisi veren tüm bankaları ve ödeme planlarını araştırın. Bu aşama konut kredisi başvurusunda bulunmadan önceki en önemli aşama. Bu aşamada her bankanın faiz oranlarını kıyaslama imkânınız olacak. En düşük faiz oranına sahip olan bankayı tercih etmeniz akıllıca olacaktır ancak önemli olan ödeme planının size uygun olup olmadığıdır.

Ödeme planınızı belirlerken aceleci davranmayın. Konut kredisi kullanırken taksit sayısı arttıkça faiz oranı yükselir ancak taksit tutarı düşer. Burada önemli olan bütçeniz. Fazla faiz ödemeyeyim derken taksit ödemelerinize sadık kalmak da zorlanabilir ve bütçenizi zora sokabilirsiniz.