Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut kredisi faiz indirimi bekleyen vatandaşlara müjdeli haber!

Kampanyanın ardından konut kredi faizleri yeniden yükselmeye başladı. Vatandaşlar yeniden indirim bekliyor. Müjdeli haber Bakan Albayrak’tan geldi!

15 Mayıs 2018 tarihinde Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası önderliğinde konut kredi faizlerinin yüzde 0,98’e indirilmesine ilişkin kampanyanın haziran ayının sonunda bitmesiyle birlikte konut kredisi faizleri yeniden yükselmeye başladı.

Kampanyalı dönemde yüzde 0,98 kredi faiz oranlarıyla 120 aya kadar 500 bin TL konut kredisi kullanılarak daire satın alınabiliyordu. Ancak kampanyanın sona ermesiyle konut kredisi faiz oranları yeniden yükselmeye başladı. Konut kredi faizleri yüzde 1 olarak belirlenen psikolojik seviyeyi ikiye katlayarak yüzde 2 seviyesine yükseldi.

Konut kredi faizlerinin aniden psikoloji bozan seviyeye yükselmesi vatandaşlardan tepki gördü. Konut kredi faiz indirimi kampanyasında konut satın alamayan vatandaşlar ve inşaat sektörü temsilcileri konut kredi faizlerinde kalıcı indirimler bekliyor.
Konut kredi faizlerinin psikolojik seviye yüzde 1’in altına düşürülmesi için haber bekliyor. Konuya ilişkin müjdeli haber yeni Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından geldi.

Yeni kabinenin Maliye Bakanı Berat Albayrak milyonlarca vatandaşın kampanyanın sona ermesinin ardından beklediği müjdeli haberi dün verdi. Bakan Albayrak konut kredisi faiz indirimi için dün bankaların temsilcileri ile bir araya geldi.

Konut kredisi faiz indirimi kampanyası sırasında konut satın alamayan ve kredilerin yüksekliği yüzünden konut satın alamayan vatandaşlar faiz indirimi müjdesi getirilmesi için müjde bekliyor. Konut alımlarını erteleyen vatandaşlar konut satın almak için kredi faiz oranlarının psikolojik seviye yüzde 1’in altına düşürülmesini istiyor.

Konut kredisi faiz oranları Temmuz 2018 tarihinde yüzde 2 seviyelerine kadar yükselerek rekor seviyeye ulaştı.