Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut kredisi faiz oranı yüzde 1.49’a indi

Konut kredisi faizlerinde indirim kararları art arda geliyor. VakıfBank kredi faiz oranlarında indirime gitti. Detaylar haberimizde…

Konut kredisi faiz oranları düşmeye devam ediyor. Vakıfbank kredi faiz oranlarında indirim yaptığını açıkladı. Banka, borç yapılandırma ve KOBİ’lere destek kredilerinin ardından konut, taşıt ve bireysel ihtiyaç kredi faiz oranlarında da indirime gitti.

Vakıfbank, 1.5 milyon TL'ye kadar olan konut kredilerinde aylık faiz oranını yüzde 1.63'ten yüzde 1.49’a düşürdü. İkinci el ve sıfır araçlar ile taşıt kredilerinde de indirime giden banka, yüzde 1.72 olan aylık faiz oranını yüzde 1.55’e indirdi. Diğer yandan aylık yüzde 1.77’den başlayan bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranı ise son düzenleme sonrasında yüzde 1.59’dan başlayan oranlara çekildi.

BÜYÜK AVANTAJ SAĞLANDI

VakıfBank’ın indirim kararının ardından 10 yıl vade için 100 bin TL’lik kredi kullanacak olanlar 13 bin 120 TL avantaj yakalarken, aynı miktarda 48 ay vade ile taşıt kredisi kullananların avantajı 6 bin 469 TL oldu. 36 ay vade ve 10 bin TL tutarında bireysel ihtiyaç kredisi kullananlar ise faiz indirimiyle birlikte 490 TL kâr elde edecek.