Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut kredisi faiz oranları güncellendi

Konut kredisi faiz oranları güncellendi. Bir banka daha faiz oranlarında indirime gitti. Tüm bankaların güncel konut kredisi faiz oranları haberimizde…

Konut kredisi faiz oranlarında indirimler peş peşe geliyor. Bankalar, Şubat ayında faiz indirimine tüm hızıyla devam ediyor. Güncellenen konut kredisi faiz oranlarına göre bir banka daha indirime gitti. Halkbank, 5 ve 10 yıllık konut kredi faiz oranını yüzde 1.81’den yüzde 1.72’ye çekti.

EN DÜŞÜK KREDİ ZİRAAT BANKASI’NDA

Son verilere göre en düşük konut kredisi faiz oranını Ziraat Bankası sağlıyor. Kredi Pazarı’nda yer alan verilere göre Ziraat Bankası, 10 yıla kadar olan konut kredilerinde yüzde 1.68 faiz oranı sunuyor. Ayrıca bankadan konut kredisi kullanıldığında KKDF ve BSMV masrafı alınmıyor.

ING Bank ise 10 yıla kadar olan konut kredilerinde yüzde 1.71 faiz oranı uyguluyor. Ancak krediye ek uygulanan sigortaların kullanılması durumunda ise faizler yüzde 1.69’a kadar iniyor.

EN YÜKSEK FAİZ YÜZDE 2.58

2018 yılının yaz aylarında yüzde 3’ün üzerine çıkan konut kredisi faiz oranları bugünlerde yüzde 2 seviyelerinde dolaşıyor. En yüksek konut kredisi faiz oranını yüzde 2.58 ile TEB kullandırıyor. İş Bankası ile Anadolubank ise konut kredisinde 10 yıla kadar yüzde 2.50 faiz oranı uyguluyor.