Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut kredisi faiz oranlarında indirim atağı

Konut kredisi faiz oranlarında indirim haberleri gelmeye başladı. Peki konut kredisi faiz oranlarında son durum ne? Detaylar haberimizde…

Ziraat Bankası ve VakıfBank konut kredisi faiz oranlarında indirime gitti. Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre yüzde 1.67'lerde seyreden konut kredisi oranları yüzde 1.28’e kadar düştü.

Ziraat Bankası ve VakıfBank konut kredisi kullanmak isteyenler için yüzde 1.28 faiz oranı sunuyor. 150 bin TL’lik kredi çekmek isteyen bir kişi aylık 2 bin 453 TL ödeyerek konut sahibi olabiliyor.

İNDİRİMLER YIL SONUNA KADAR DEVAM EDECEK

Konut kredisinde düşük faiz kampanyasına ek olarak KDV ve tapu harcı indirimleri yıl sonuna kadar devam edecek. KDV yüzde 18 yerine yüzde 8, tapu harcı ise yüzde 4 yerine yüzde 3 olarak ödenecek.

SEKTÖRDE CANLANMA BEKLENİYOR

Yüzde 2.99’u bulan konut kredisi faiz oranları nedeniyle vatandaşlar alım kararını erteliyordu. Sektör temsilciler, konut kredilerinde faiz indiriminin ardından pazarda canlanma beklediklerini ifade ediyor. Kampanya ile birlikte firmalarında elinde bulunan bitmiş birinci el konut satışlarının finansmanına destek sağlanacak.