Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut kredisi faiz oranlarında indirim kampanyası geliyor

Konut alacaklara müjdeli haberi Başbakan Binali Yıldırım verdi. Bankalar konut kredisi faiz oranlarını aşağı çekecek.

Başbakan Binali Yıldırım Bankalar Birliği 61. Genel Kurul Toplantısı’nda yaptığı konuşmada konut almayı planlayan vatandaşlara müjdeli haberi verdi. Bankalar konut kredisinde faiz indirimi yapacak.

Ziraat bankası başta olmak üzere bankaların konut kredisi faiz oranlarında indirime gideceğini açıklayan Başbakan Binali Yıldırım, stokunu eritmek için faiz indirimi kampanyası yapılacağını açıkladı.

Yakın zamanda konut satın almayı planlayan ancak konut kredisi faiz oranlarının yüksekliğinden dolayı kararından vazgeçen vatandaşları sevindirecek haberi duyuran Başbakan Yıldırım, kampanya sayesinde konut sektöründe çarkların yeniden dönmeye başlayacağını söyledi.

Konut sektörü yaklaşık 2 yıldır eski ışıltılı günlerinden uzak sıkıntılı zamanlar geçiriyor. Konut kredisi faiz oranlarının uzmanlar tarafından belirlenen psikolojik seviye yüzde 1’in çok üzerinde seyrediyor olması konut kredisi kullanarak konut almayı düşünenlerin vazgeçmesine neden oldu. Yükselen konut kredisi faiz oranlarını popüler olarak konut fiyatları ve konut satışları da yurt genelinde gerilemeye başladı.

Başbakan Binali Yıldırım, bugün yaptığı açıklamada banka kredisi kullanarak konut satın almak isteyen vatandaşlara güzel haberler verdi.
Birçok bankanın konut sektöründeki stoku eritmek amacıyla konut kredisi faiz oranlarında indirim kampanyası yapacağını ifade eden Yıldırım,

“Ziraat Bankası ve diğer bankalar konut stoğunu azaltmak için kampanya başlatacak. Böylece çarkları konut sektöründe tekrar döndürmeye başlayacağız" diye konuştu.

Bugün Bankalar Birliği 61. Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye’ye yüksek faiz ve enflasyon oranlarının yakışmadığını ve bu oranları aşağı çekmenin görevleri olduğunu ve çalışmalarını devam ettireceklerini de ekledi.