Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut kredisi faiz oranlarını yükselten ilk banka Vakıfbank oldu

Konut kredisi faiz oranları indirimleri sona eriyor. Bankalar faiz oranlarını kampanyadan önceki seviyeye yükseltmeye başladı. Vakıfbank faizleri yüzde 1,27'ye yükseltti.

Konut sektörünün canlanması, özellikle lüks segmentte biriken konut stokunun eritilmesi ve konut kredisi faizleri nedeniyle ev satın alma hayallerini erteleyen vatandaşların kredili alımlarını kolaylaştırılması için başlatılan konut kredisi faiz oranları indirimi kampanyasında sona gelindi.

Devletin teşviklerine özel sektör de destek verdi

Devlet tarafından konut ve iş yeri teslimlerinden KDV bedelinin ve tapu harç bedelinin indirilmesi ile başlayan teşvik sürecinde; konut kredisi faizleri Ziraat Bankası önderliğinde yüzde 1’in altına indirilmişti. Ardından özel sektörün üç büyük çatı kuruluşu KONUTDER, GYODER ve İNDER önderliğinde peşin ve kredili konut alımlarında yüzde 20 indirim kampanyası başlatıldı.

Konut stoku kampanya sayesinde kısa sürede eridi

Devlet ve özel sektörün el ele sektöre kazandırdığı konut teşvikleri sayesinde binlerce vatandaş konut sahibi oldu. Düşük faiz oranları vatandaşların kredili alımlara yönelmesini sağladı. Türkiye genelinde son birkaç yılda oluşan konut stoku kampanyalar sayesinde kısa sürede eridi.

Yüzde 20 indirim ve düşük faiz için bugün son gün!

Uzun zamandır eski parlak günlerinden uzakta kalan emlak ve konut sektörünün yeniden canlanmasını ve düşen konut satışlarının arzu ettiği ivmeyi yakalamasını sağlayan konut kredisi faiz oranları indirimi ve konutta peşin ve kredili alımlarda yüzde 20 indirim kampanyasının bugün (30 Haziran 2018) son günü! Konut projelerinde fiyatlar eskiye yarın eskiye dönecek. Konut kredisi faiz oranları ise yükselmeye başladı.

Faiz oranları 1,30 seviyesinde seyredecek

Ziraat Bankası önderliğinde hayata kazandırılan konut kredisi faizlerinin yüzde 1’in altına düşürülmesine ilişkin kampanyaya destek veren ilk kamu bankalarından Vakıfbank dün konut kredisi faizlerini yüzde 1,27’ye yükselttiğini duyurdu. Vakıfbank’ın başlattığı kredi faizlerinde eskiye dönüş sürecinde önümüzdeki hafta başından itibaren diğer bankalarında katılması bekleniyor. Konut kredisi faiz oranları kampanya öncesindeki gibi yüzde 1,30 seviyelerinde seyretmeye başlayacak.