Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Konut kredisi faizlerindeki düşüş hızlanıyor

Bankaların vatandaşların ev alımını kolaylaştırdığı konut kredisinde faiz oranları düşmeye devam ediyor. İşte detaylar…

Konut kredisi faiz oranları 11 haftalık yükselişinin ardından Haziran ayında tekrar düşüşe geçti. Son üç haftada konut kredisi faiz oranları hızla düşüş gösteriyor.

27 Haziran itibariyle bankaların konut kredisi faiz oranları ortalaması yüzde 2.05’e geriledi. En düşük faiz oranı Ziraat Bankası’nın 100 bin TL’ye kadar kullanımlarda sunduğu yüzde 1.55 olurken üzeri tutarlarda ise en uygun konut kredisi faiz oranı ICBC Bank’ın kampanyalı yeni evim konut kredisi ve ING’nin sigortalı konut kredisi kampanyaları kapsamında yüzde 1.59’a düştü.

KREDİ MUSLUKLARI AÇILIYOR

Amerikan Merkez Bankası (FED), Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve Japonya Merkez Bankası’nın (BoJ) indirimi sinyalleri yatırımcıların ve piyasanın tekrar hareketlenmesini sağladı. Enflasyonda yaşanan düşüş ve öerkez bankalarının faiz indirimlerinin gelişmekte olan para birimlerine olumlu etki sağlaması ile TCMB’nin de yakın süreçte olası faiz indirimine gitmesi beklenmeye başladı.

FAİZLERİN DAHA DA DÜŞMESİ BEKLENİYOR

Ekonomistlerin görüşlerine göre TCMB'nin faiz indirimi uygulaması ile birlikte bankaların likiditeye ve sendikasyon kredilerine ulaşım maliyetlerinin azalmaya başlaması tahmin ediliyor. Azalan maliyet ve karşısında da bankaların hızla faiz oranlarını düşürmeleri bekleniyor.