Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

Konut sahibi olmak isteyenlere 15 bin TL devlet desteği

Dar ve orta gelirli olup da ilk kez konut satın almak isteyen vatandaşlara devlet tarafından 15 bin TL değerinde destek verilecek.

Daha önceden hiç ev almamış ve dar ya da orta gelirli olan vatandaşlar için knut desteği verilecek. İlk kez ev alacak olanlar 15 bin TL değerindeki devlet konut desteğinden faydalanabilecek.

Özellikle büyük şehirlerde meydana nüfus yoğunluğu ve şehirleşmenin artmasıyla ev fiyatları da sürekli yükseliyor. Konut ihtiyacı üretimiyle birlikte gayrimenkul yatırımı için de üretim ve tüketimin yapıldığı inşaat sektörü şartlarında dar ya da orta gelirlilerin ev sahibi olabilme şansı git gide düşüyor.

Bu duruma müdahale eden devlet ilk kez konut sahibi olacaklar için 15 bin TL devlet desteği verecek. Bunun için bir konut hesabı açmak ve 3 yıl süreyle birikim yapmak şart koşuluyor.

Konut satın alabilmek için konut hesabını açıp ardından 3 yıl boyunca kesintisiz birikim yapan dar gelirli vatandaşlara yaptıkları birikimin yüzde 20’si kadar devlet katkı sağlanacak. Devler desteğinde en çok yapılacak yardım da 15 bin lira olarak belirlendi. Vatandaş hesabına ayda en az 250 lira en çok 2 bin 500 lira yatırabilecek.

18 yaş altının da yararlanabileceği yardımda veliler ya da vasiler çocukları için hesap açabilecekler. Çiftler birlikte birikim hesabı açtıklarında ise toplamda 30 bin TL’ye kadar devlet desteği alabilme şansını elde edecekler.

İlk yatırımlarda üst sınırı aşan bir tutar sadece bir defalığına yatırılabilecek. Burada da üst sınır 30 bin lira olacak.

5 yılda 75 bin lira biriktirenler devlet desteği olarak 15 bin lira alabiliyor. Katkının hesaplanması gerçekleştirilirken de konut alım tarihindeki birikim esas alınacak.